Un atkal par bisfenolu

Ja cilvēks ir pieradis dzert ūdeni no plastmasas taras, tad viņš riskē saslimt ar migrēnu, tā kā savienojums, ko satur plastmasa, no šī viedokļa ir bīstams. Runa ir par bisfenolu A, kurš jau ne riezi tika saistīts ar aptaukošanos, neauglību un sirdslēkmēm.

 

Kanzasas Universitātes speciālisti aicina atteikties no plastmasas konteineriem, kurus izmanto pārtikas uzsildīšanai mikroviļņu krāsnīs, pudelēm un ofisu kuleriem. Taču, vispārībā, pāreja uz svaigiem produktiem, kuri neprasa glabāšanu traukos no mākslīgā materiāla, var samazināt bisfenola A rādītājus urīnā uz 66% vien trīs dienu laikā.

Savienojuma efektu zinātnieki pavērojuši uz žurkām. Pusei dzīvnieku deva savienojumu reizi trijās dienās. Galu galā, stundas laikā pēc bisfenola A devas ievades dzīvnieki kļuva mazāk aktīvi, izvairījās no skaļām skaņām un spožas gaismas, kļuva viegli iebiedējami un demonstrēja paaugstinātas galvas jūtīguma pazīmes. Tie visi bija migrēnas simptomi.

Kopumā grauzēju smadzenes liecināja par estrogēna pieplūdi. Un ir zināms, ka migrēnas ir nereti saistītas ar negaidītu izmaiņu sievietes dotā dzimuma hormona līmenī. Starp citu, bisfenolu A jau aizliedza izmantot bērnu pudelīšu ražošanā Eiropas Savienībā, Kanādā un Ķīnā.

 

Avots: http://www.delfi.lv/woman/news/beautyandhealth/health/voda-iz-butylok-provociruet-golovnuyu-bol.d?id=43868518 

No krievu valodas tulkojis Artūrs Bogdanovičs.

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Un atkal par bisfenolu