Superkondensators no frizētavas

Ķīniešu pētnieki izmantoja cilvēku matus, lai izveidotu akumulatora pamata mezglu. Izpēte var novest pie efektīvas un ekoloģiski nevainojamas tradicionālo barības elementu maiņas.

 

Atlikušie cilvēku matu atgriezumi frizētavās var pārvērsties oglekļa pārslās, kuras noder lielas ietilpības kondensatoru izgatavošanai.

Daudzi mūsdienu akumulatori, piemēram, automobiļu svina akumulatori, ir smagi un lieli, un tiek izgatavoti ar bīstamu ķīmisko savienojumu pielietojumu. Saistībā ar mobilo elektrisko ierīču pārdošanas palielināšanos visā pasaulē, savu termiņu nokalpojošo barības avotu ietekme uz apkārtējo vidi piesaista vairāk uzmanības un stimulē zinātniski-pētniecisko darbu izveidi superkondensatoru sfērā, kuri var tikt izgatavoti no ekoloģiski nekaitīgiem materiāliem uz oglekļa pamata.

Diemžēl tādus oglekļa materiālus parasti ir grūti izgatavot vai arī izejvielas priekš to ieguves ir derīgie izrakteņi, kuri var būt pieprasīti arī citiem nolūkiem. Jauns pētījums, kas veikts Fenga Jana (Feng Yan) zinātnieku grupā no Sučžou Universitātes, ietver sevī koksēšanas procesa izmantošanu, ar kura palīdzību izdevās pārvērst cilvēka matus materiālā, kas der elektrodu izgatavošanai.

Cilvēka matiem piemīt dažas priekšrocības kā izejmateriālam. Līdztekus tam, ka mati ir lielā daudzumā un pieejami kā lēts izejmateriāls, tie obligāti satur slāpekli un sēru, kuri saglabājas oglekļa gabaliņos un paaugstina materiāla vadītspēju. Olbaltumvielu šķiedrainais iepakojums, kurš piešķir formu cilvēka matiem, tāpat piešķir izveidotajām oglekļa daļiņām unikālu struktūru ar augstu īpatnēju virsmu, kas ļauj izveidot superkondensatoru, kurš ir spējīgs ļoti ātrai enerģijas uzpildei. Feng Jans saka, ka superkondensatori spētu kalpot kā enerģijas avots, kurš ne tikai ātrāk veiktu uzpildi, bet arī nodrošinātu elektriskās ierīces ar enerģiju ilgāku laika periodu.

Adams Lī (Adam Lee), nanomateriālu un zaļās ķīmijas eksperts no Vorvikas Universitātes (Warwick University) Lielbritānijā, zinātnieku iegūtos rezultātus uzskata par ļoti interesantiem. Viņš saka, ka šāda veida materiāli bieži tiek izmantoti kā absorbents, taču elektriskajās ierīcēs iepriekš praktiski netika pielietotas.

Taču, tāpat kā gadījumā ar visiem biotehnoloģiskiem materiāliem, galvenais jautājums ietver sevī to, vai atradīsies pietiekams matu daudzums rentablai rūpnieciskai izmantošanai, un kādā tīrībā būs garantēta jauna izstrādājuma darba parametru reproducēšanai.   

Pašlaik izpētes grupa pārbauda, vai viņu jaunais materiāls būs pielietojams arī priekš elektrodu izgatavošanas parastos litija jonu akumulatoros.

 

No krievu valodas tulkojis Artūrs Bogdanovičs

Avots: http://www.chemport.ru/datenews.php?news=3387

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Superkondensators no frizētavas