Kā veidojas sniegpārslas

Nelielā video fragmentā dizainers Vjačeslavs Ivanovs atklāj vienu no aizraujošākajām dabas parādībām: tiek attēlots, kā notiek sniegpārslu formēšanās process, un kāpēc starp tām nekad nav divu vienādu.

Sniegpārslas – ledus vai sniega kristāli, visbiežāk veidojas sešstūrainu zvaigznīšu vai sešstūrainu figūru formā. Ļoti lielu salu laikā (ja temperatūra ir zemāka par 30 celsija grādiem) ledus kristāli pārvēršas par „dimantu putekļiem” – šādos gadījumos uz zemes virsmas veidojas ļoti plāna pūkaina sniega kārta no sīkām ledus adatiņām. 

Parastos apstākļos ledus kristāliņi savas kustības procesā pastāvīgi aug un mainās, pateicoties tam, ka ūdens pāriet no gāzveida (tvaiks) uz cietu agregātstāvokli. Kā tieši notiek dotais process, ir atkarīgs no ārējiem faktoriem, precīzāk – no gaisa temperatūras un mitruma. Kopumā šis etaps zinātniekiem ir saprotams, vienīgi līdz galam to paskaidrot viņi nevar. 

 

Materiālu publicēšanai sagatavojis Artūrs Bogdanovičs  

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Kā veidojas sniegpārslas