LR1 raidījums: «Pētniece Līga Zvejniece meklē zāles pret sāpēm»

Kāds bijis sākuma ceļš zinātnē tiem, kuri sevi pētniecībā jau ir pierādījuši un par padarīto saņēmuši arī atzinību. Turpmāk regulāri raidījumā Zināmais nezināmajā iepazīstināsim ar šiem zinātniekiem un šoreiz 2009. gada L`ORÉAL Latvijas stipendijas “Sievietēm zinātnē” laureāte, medicīnas zinātņu doktore Līga Zvejniece. Viņa strādā pie tā, lai radītu zāles pret sāpēm.

”Zinātnē nekad nav garlaicīgi, bet tas ir arī smags darbs. Taču, kurš vispār ir teicis, ka dzīvot ir viegli,” ar tādu retorisku jautājumu, smejot atbild  Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas pētniece Līga Zvejniece. Kā rodas neiroloģiskās sāpes un kā tas novērst, tas ir Līgas pētījumu lauks jau vairākus gadus. Kas jauns šajā jomā ir atklāts un kā  viņai  izdodas būt labai mammai un zinātniecei vienlaikus, par to plašāka sarunā ar Līgu Zvejnieci.

Klausīties raidījuma ierakstu…

Lasīts 757 reizes
Mihails Gorskis

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi LR1 raidījums: «Pētniece Līga Zvejniece meklē zāles pret sāpēm»