DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta pētniece saņem L΄Oréal stipendiju „Sievietēm zinātnē”

DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centra pētniece, inženierzinātņu maģistre Irēna Mihailova saņēmusi L΄Oréal Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē”.

I.Mihailova ir vien no trim laureātēm, kuras saņem šo prestižo stipendiju, kas tiek pasniegta jau 11 gadus  ar UNESCO Latvijas Nacionālas komisijas (LNK) un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.

Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centra pētniece  Irēna Mihailova cenšas pilnveidot saules elementos izmantojamu cinka oksīda nanostruktūru iegūšanas metodes, vienkāršot tās, lai samazinātu izmaksas un palielinātu to pieejamību.

„Pašlaik saules baterijas ir dārgas un pieejamas tikai salīdzinoši nelielai daļai cilvēku. Ceru, ka mūsu pētījums padarīs šo atjaunojamās enerģijas avotu daudz plašāk pieejamu un ļaus samazināt naftas produktu patēriņu, gan atvieglojot cilvēku dzīvi, gan palīdzot to padarīt „zaļāku”, planētai draudzīgāku,” stāsta pētniece.

Papildu informācija:
DU SSAD
T. 65425564 
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lasīts 777 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 17 maijs 2015 12:21
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta pētniece saņem L΄Oréal stipendiju „Sievietēm zinātnē”