LR1 raidījums «Inovatīvie Latvijas uzņēmumi»

4. un 5. jūnijā norisināsies inovatīvo reģionu konference WIRE 2015, kas ir Eiropā nozīmīgākais inovāciju, attīstības un reģionālo stratēģiju forums. Konference pulcēs simtiem pasaules līmeņa speciālistu, izgudrotāju un zinātnieku, neaizmirstot arī uzņēmējus un politikas veidotājus, kas dažādās valstīs strādā pie tā, lai akadēmiskā vidē radītas idejas nonāktu līdz praktiski pielietojamiem produktiem.

Raidījumā Zināmais nezināmajāsaruna par inovatīviem uzņēmumiem un zinātniskiem institūtiem: kuri ir inovatīvākie Latvijas uzņēmumi un kas ir to veiksmes stāstu pamatā? Kāda ir sadarbība starp zinātniekiem, uzņēmējiem un valsti un kuras ir tās inovāciju jomas, kurām Latvijā būtu perspektīva nākotne?

Studijā uzņēmuma "Infogr.am" dibinātājs Uldis Leiterts, SIA "PharmIdea" radītājs Vitālijs Skrīvelis, Rīgas Tehniskās Universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna un Valsts izglītības attīstības aģentūras Pētniecības un inovāciju politikas atbalsta nodaļas vadītāja Ineta Kurzemniece.

Savukārt nākamā nedēļā gaidāma TEDxRīga konference. Stāsta konferences dalībnieks inženieris Mārtiņš Zaumanis – viņš ir ieguvis doktora grādu ceļu būvniecībā un viņa idejas par vecā asfalta otreizēju izmantošanu ir ieinteresējušas konferences rīkotājus.

Vēl raidījumā ieskats tajā, kādas idejas ir uzrunājušas šogad Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūta ekspertus. Nesen institūts piešķīra inovāciju balvas labākajiem no labākajiem un arī raidījumam Zināmais nezināmajā bija iespēja būt klāt svinīgajā notikumā un tikties ar interesanto produktu ideju autoriem.

Raidījuma ieraksts

Lasīts 793 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 07 jūnijs 2015 10:30
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi LR1 raidījums «Inovatīvie Latvijas uzņēmumi»