LR1 raidījums «Nanotehnoloģiju pielietojums Latvijā»

Latvijā turpmākajās dienās pulcēsies pasaules līmeņa uzņēmēji un zinātnieki, kas pēta nanotehnoloģiju potenciālu komercproduktu ražošanā un zinātnē, piemēram, medicīnā, transportsistēmās, sadzīves produktos. Rīgā no 10. līdz 12. jūnijam norisināsies EuroNanoForum 2015.

Kāds ir nanotehnoloģiju pielietojums mūsu pašu uzņēmumos un ko mums var sniegt nanotehnoloģijas, kā darbojas nano daļiņas un kuras ir tās jomas, kurās tās tiek izmantotas, raidījumā Zināmais nezināmajā skaidrosim kopā ar Latvijas Universitātes Ķīmiskās fizikas institūta doktorantu Raimondu Meiju, Rīgas Tehniskās Universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesore Līgu Bērziņu-Cimdiņu un uzņēmuma “Naco Technologies” inženieri Pāvelu Nazarovu.

Nanotehnoloģijas tiek lietotas ražojot kosmētiku, zāles, sadzīves ķīmiju un ar katru dienu aizvien vairāk dažādus izstrādājumus, ko cilvēks lieto ikdienā. Kā šīs acij neredzamās molekulu izmēra nano daļiņas ietekmē mūsu veselību? Par nanotehnoloģiju ietekmi uz mūsu organismu stāsta Veselības inspekcijas vides veselības nodaļas vecākais speciālists Normunds Kadiķis.

Raidījuma ieraksts

Lasīts 927 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 09 jūnijs 2015 15:52
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi LR1 raidījums «Nanotehnoloģiju pielietojums Latvijā»