2017.05.30. Starptautiska zinātniska konference par pieaugušo izglītību

30. maijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks starptautiska zinātniska konference “Izaicinājumi pieaugušo izglītības kvalitātes pilnveidei”, kurā tiks analizēti un diskutēti pieaugušo izglītības jautājumi.

Konferencē dalību pieteikuši vairāk nekā 350 pieaugušo izglītības profesionāļu – nozares praktiķi, eksperti, politikas veidotāji un pētnieki no Baltijas valstīm, Somijas, Beļģijas, Itālijas un Rumānijas.

Konferenci atklās izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Konferences darba kārtībā paredzētas trīs paneļdiskusijas:

  1. Pieaugušo izglītības mērķi un to pārvaldība Latvijā un citviet Eiropā
  2. Eiropas Savienībā definētās pamatprasmes un to loma dažādās dzīves jomās mūža garumā
  3. Iespējamie risinājumi neformālās pieaugušo izglītības kvalitātes pilnveidei

Ar paneļdiskusiju ievadlekcijām uzstāsies Eiropas Komisijas nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības jautājumu vecākā eksperte Martina Ni Šelai (Martina Ni Cheallaigh), Latvijas Universitātes prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā profesore Ina Druviete un Jiveskiles (Somija) universitātes Izglītības vadības institūta direktors Mika Risku.

Dienas otrajā pusē konferences dalībnieki turpinās darbu četrās sekcijās par jau minētajām tēmām, kā arī sīkāk iztirzās Baltijas valstu pieredzi, veidojot EPALE - Eiropas pieaugušo izglītības e-platformu. Atsevišķā sekcijā Nacionālās bibliotēkas darbinieki prezentēs starptautisku projektu “Andragoģija: virtuālā tālmācības sistēma bibliotekāriem”, kura ietvaros šobrīd top tālmācības kurss bibliotēku darbiniekiem, ļaujot virtuāli apgūt pieaugušo izglītotāju (andragogu) prasmes.

Konferences ietvaros tiks sagatavots un izdots pieaugušo izglītības jautājumiem veltīts zinātnisko publikāciju krājums, ar kura autoriem un publikāciju anotācijām varēs iepazīties konferences bukletā.

Konferences programma

Konferences darba valodas – latviešu un angļu. Tiks nodrošināts sinhronais tulkojums.

Lasīts 660 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 27 maijs 2017 12:00
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Konferences un semināri 2017.05.30. Starptautiska zinātniska konference par pieaugušo izglītību