2017.09.26. Lekcija par ūdenstorņu, gāzholderu un elektrostaciju ēku vēsturi

2017. gada 26. septembra vakarā no plkst. 19:00 līdz 21:30 "Koka arhitektūras centrā" Kalnciema kvartālā notiks izglītojoša lekcija par vēsturisko Rīgas gāzes, ūdens un elektrības iestāžu ēku būvvēsturi un arhitektūru.

Lekcijas vadīs mākslas vēsturniece, Rīgas arhitektūras vēstures pētniece un Latvijas Mākslas akadēmijas doktorante Inga Karlštrēma.

Lekcijas laikā būs iespēja iepazīties ar Rīgas ūdensapgādes vēsturi, gāzes ražošanas vēsturi, kā arī ar elektrifikācijas aizsākumiem Rīgas pilsētā, īpašu uzmanību vēršot tieši uz industriālās arhitektūras mantojumu – gan zudušo, gan saglabāto. Vēsturiskajās fotogrāfijās, projektu zīmējumos un kartēs aplūkosim Āgenskalna, Čiekurkalna un Matīsa ielas ūdenstorņus, Maskavas ielas un Baltezera ūdens sūkņu stacijas, Rīgas pirmo gāzes fabriku līdzās Bastejkalnam un otro gāzes fabriku Vagonu ielā, Andrejsalas elektrostaciju, u.c. Vairākām no šīm ēkām mūsdienās piešķirts arhitektūras pieminekļa statuss, kas apliecina augsto arhitektonisko kvalitāti un kultūrvēsturisko vērtību. Taču lekcijā mēģināsim noskaidrot arī to, kā šīs industriālās būves uztvēra to laikabiedri un nākamās paaudzes.

Inga Karlštrēma ir vairāku Rīgas industriālās arhitektūras tēmai veltītu zinātnisku rakstu autore. Rīgas gāzes fabriku būvvēstures izpēte veikta ar a/s ‘Latvijas Gāze’ atbalstu.

Lekcija būs saistoša ikvienam, kas interesējas par Rīgas arhitektūru un vēsturi, kā arī būs praktiski noderīga Rīgas gidiem un dažādu jomu studentiem. Esat laipni gaidīti!

Ieejas maksa 15 EUR.
Lūdzam iepriekš pieteikties uz lekciju, rakstot pieteikumu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un iegādājoties biļeti www.bilesuparadize.lv.

Norises vieta: Koka arhitektūras centrs "Kalnciema kvartāls", Melnsila iela 10B, Rīga.Lekcijas organizētājs: Nodibinājums „Koka Arhitektūras fonds”.
Pasākums notiek ar Rīgas domes atbalstu.

Lasīts 552 reizes
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Konferences un semināri 2017.09.26. Lekcija par ūdenstorņu, gāzholderu un elektrostaciju ēku vēsturi