2015.11.19. Seminārs “Kodoltermiskās sintēzes iekārtu funkcionālo materiālu fizikāli-ķīmisko īpašību izmaiņu izpēte augstas enerģijas starojuma ietekmē"

Latvijas Universitātes Ķīmiskās fizikas institūts sadarbībā ar Baltijas Vācijas augstskolu biroja projektu organizē otro zinātnisko semināru par kodolsintēzes degvielas materiāliem.

Seminārs notiks ceturtdien, 19. novembrī, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, 801. telpā. sākums plkst. 9.15.

Ķīmiskās fizikas institūta vadošā pētniece, Dr. chem. Gunta Ķizāne prezentēs Baltijas-Vācijas augstskolu biroja projekta galvenos rezultātus un nākotnes plānus.

Pētnieks Artūrs Zariņš izklāstīs rezultātus par cēlmetālu mikro-piemaisījumu ietekmi uz modificēto litija ortosilikāta (Li4SiO4) minilodīšu radiolīzes procesiem.

Karlsrūes Tehnoloģiju Institūta (KIT) vadošā pētniece Dr. Regina Knitter un inž. Oliver Leys ziņos par jaunākajām tendencēm tritiju ģenerējošo keramiku izstrādē KIT un dos ieskatu galvenajās tendencēs par kodoliekārtu blanketa zonas materiāliem, kas tika apskatīti 17. starptautiskajā seminārā “Ceramic Breeder Blanket Interactions“ (CBBI-17).

Pētniece Līga Avotiņa un dabaszinātņu laborants Oskars Valtenbers sniegs nelielu ieskatu par apmeklēto starptautisko vasaras skolu “Kodolsintēzes tehnoloģija”, kas notika Karlsrūes Tehnoloģiju institūtā  un Maksa Planka Plazmas fizikas institūtā notikušo  vasaras universitāti “Plazmas fizika un kodolsintēze” Garhingā.

Ar semināra programmu var iepazīties Baltijas-Vācijas augstskolu biroja mājas lapā www.hochschulkontor.lv un Ķīmiskā fizikas institūta mājas lapā www.kfi.lu.lvSeminārs notiek angļu valodā.

Gunta Ķizāne

 

Noskatīties papildus:  Gunta Ķizāne. Radioķīmija un kodolmedicīna

Lasīts 962 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 14 novembris 2015 21:41
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Konferences un semināri 2015.11.19. Seminārs “Kodoltermiskās sintēzes iekārtu funkcionālo materiālu fizikāli-ķīmisko īpašību izmaiņu izpēte augstas enerģijas starojuma ietekmē"