LĶSA jaunumi

Noslēgusies Latvijas ķīmijas skolotāju asociācijas rīkotā konference ķīmijas skolotājiem „Ķīmijas izglītības kvalitātes paaugstināšana – ceļi un līdzekļi”.

Marta nogalē, pirmajā pavasara brīvdienā, piektdienā 22. martā notika pirmā Latvijas ķīmijas skolotāju asociācijas rīkotā konference „Ķīmijas izglītības kvalitātes paaugstināšana – ceļi un līdzekļi”, kurā piedalījās vairāk nekā 90 Latvijas ķīmijas skolotāji.

Konferences pirmajā daļā dalībniekus sveica LĶSA valdes priekšsēdētājs Jānis Švirksts un LU Ķīmijas fakultātes dekāne Anda Prikšāne. Turpinājumā par skolēnu formālu un neformālu ķīmijas mācīšanos runāja LU DZM IC vadītāja Dace Namsone, par ķīmiju mūsdienu mācību procesā – VISC dabaszinātņu un vides izglītības speciāliste Velga Kakse. Par būvķīmiju ilgtspējīgai attīstībai – SIA „Sika Baltic” direktors Genādijs Homenko. Tāpat bija vairāku uzņēmēju un Latvijas augstskolu sadarbības piedāvājumi skolēniem un skolotājiem.

Konferences otrajā daļā dalībnieki piedalījās divās darbnīcās (pēc pašu izvēles).

  1. Andras Reinholdes vadībā darbnīcā „Kā pielietot tradicionālos eksperimentus mūsdienīgā laboratorijas darbā?” tika veikta paštaisītu ziepju kvalitātes pārbaude, darbs, kuru ieteicams izmantot skolēniem kā pētniecisko darbu eksāmenam.
  2. Agneses Brangules vadībā darbnīcā „Eksperimentu video elektroniskajā vidē” tika apskatīti un analizēti video izmantošanas iespējas un piedāvājums.
  3. Andra Nikolajenko un Lienes Zeiles vadībā darbnīcā „IT mūsdienīgā mācību procesā” tika izmēģinātas jaunākās iespējas, ko piedāvā interaktīvā tāfele un balošanas pultis.
  4. Pāvela Pestova un Ginta Kaspara vadībā darbnīcā „Sensori laboratorijas darbos” tika izmēģināti darbi ar sensoriem – dzērniena Coca-colas titrēšana ar pH sensoru, kā arī dažādu šķīdumu elektrovadītspējas noteikšana saistībā ar to disociāciju ūdenī.
  5. Eduarda Baķa vadībā darbnīcā „Hromatogrāfijas izmantošana skolēnu zinātniskajos darbos” tika iepazīta un izmēģināta plānslāņu hromatogrāfijas būtība un pamatjēdzieni.
  6. Ilzes Gailes vadībā darbnīcā „Spēles ķīmijas mācību procesā” tika apskatītas jau zināmās pamatskolas spēles ķīmijas jaunā gaismā, kā citādāk, efektīvāk tās izmantot.

Konferences foto piespējams apskatīt LĶSA Picasa albumā (saite).

Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Latvijas Ķīmijas skolotāju asociācija Jaunumi Noslēgusies ķīmijas skolotāju konference