Drukāt šo lapu

Notiks konference par starptautisku izglītības pētījumu rezultātiem

Lai paziņotu un apspriestu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas sistēmas OECD PISA 2015 rezultātus Latvijā un pasaulē, Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitāti š.g. 6. decembrī rīko konferenci “Latvija OECD starptautiskos pētījumos PISA 2015 un TALIS 2013 – jaunākie rezultāti”.

Konference tiek rīkota Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.6.1/16/I/001 „Dalība starptautiskos izglītības pētījumos” ietvaros. Konferencē pirmoreiz tiks paziņoti un apspriesti OECD PISA 2015 rezultāti Latvijā un pasaulē, tiks apskatītas kopsakarības starp OECD PISA un Starptautisko mācību vides pētījumā OECD TALIS konstatēto, kā arī diskutēts par izglītības saturu un pedagogu profesionālo pilnveidi starptautisko pētījumu kontekstā.

Konferencē aicinātas piedalīties vispārējās izglītības iestādes, kuras piedalījās pētījumā (tādu ir vairāk par 200), kā arī augstākās izglītības iestāžu pārstāvji, valsts iestādes, kuras īsteno valsts politiku izglītības jomā, vecāku apvienību un mācību priekšmetu skolotāju apvienību pārstāvji, kā arī jebkuri citi interesenti, informē Izglītības un zinātnes ministrija.

Dalībai konferencē var pieteikties izmantojot tiešsaistes reģistrāciju. 

Ar papildus jautājumiem lūdzu vērsties pie IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta komunikācijas koordinatora Toma Treiberga (tālr. 67047975, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).

OECD PISA (Programme for International Student Assesement) ir ietekmīgākais starptautiski salīdzinošais pētījums, kurā piedalās apmēram 67 valstis. Latvija PISA pētījumos piedalās kopš 1998. gada. OECD PISA pētījumi dod iespēju noteikt matemātikas, lasītpratības un dabaszinātņu izglītības kvalitātes līmeni 15 gadīgo skolēnu vidū, salīdzinājumā ar citām pasaules valstīm.

Pētījumos tiek iegūts starptautiski salīdzināmais relatīvais skolēnu skaits ar augstiem un zemiem sasniegumiem matemātikā, dabaszinībās un lasīšanā, savukārt skolēnu sasniegumu padziļināta izpēte ļauj izpētīt raksturojošo faktoru ietekmi. PISA novērtējums notiek ik pa 3 gadiem (t.sk. izmēģinājumprojekts un pamatpētījums). Latvijas sekmīga dalība gan OECD PISA, gan citos OECD pētījumos ir ļoti nozīmīga Latvijas izglītības sistēmas kvalitātes līmeņa starptautiskai noteikšanai un turpmākajai pilnveidei. Tāpat tā ir svarīga Latvijas atbilstošo rādītāju iekļaušanai OECD (Education at a Glance un programmas Indicators of Education Systems (OECD INES)), Eiropas Savienības (Key Data on Education u.c.) un UNESCO izglītības indikatoru un to analīzes sistēmās.

OECD PISA 2015 iegūto datu analīzi un dalību OECD PISA 2018 pētījumā Izglītības un zinātnes ministrija nodrošina sadarbībā ar projekta partneri – Latvijas Universitāti.

 

Konference „Latvija OECD starptautiskos pētījumos PISA 2015 un TALIS 2013 – jaunākie rezultāti”

2016. gada 6. decembrī plkst. 10.00-16.30 Rīgā, Raiņa bulvārī 19, Latvijas Universitātes Lielajā aulā

DARBA KĀRTĪBA

10.00-11.00 Dalībnieku reģistrācija

11.00-13.30 Konferences atklāšanas uzrunas

Latvijas Universitātes rektors, prof. I.Muižnieks 

LR Izglītības un zinātnes ministrs, prof. K.Šadurskis

1. OECD Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas PISA 2015 pirmie rezultāti Latvijā un pasaulē (prof. A.Kangro)

2. Mācīšanas stratēģiju sasaiste ar skolēnu mācību rezultātiem - OECD TALIS-PISA rezultātu kopsakarības (prof. A.Geske)

13.30-14.30 Pārtraukums

Preses konference (240. telpa) 

Kafijas pauze

14.30-16.30 Paneļdiskusija - Izglītības saturs un pedagogu profesionālā pilnveide starptautisko pētījumu kontekstā.

Lasīts 1057 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 14 novembris 2016 23:53
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Jaunākais no Mihails Gorskis

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus