29. septembrī Saeimā notiks praktiskā konference “Jaunais vidējās izglītības modelis – tilts uz mūžizglītību un ilgtspēju?”

29. septembrī plkst. 12.00 Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēžu zāle (Jēkaba iela 6/8) Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju, Augstākās izglītības padomi un Latvijas Pašvaldību savienību rīko praktisko konferenci “Jaunais vidējās izglītības modelis – tilts uz mūžizglītību un ilgtspēju?”.

Konferences mērķis: apspriest jauno kompetenču pieejā balstīto vispārējās vidējās izglītības saturu un iesaistītajām pusēm panākt vienotu izpratni par optimālo vidējās izglītības organizācijas modeli, lai jaunieši tiktu vispusīgi un pietiekami dziļi izglītoti, sagatavoti tālākajai izglītībai un darbam, tostarp uzņēmējdarbībai, un dzīvei demokrātiskā sabiedrībā kā atbildīgi Latvijas pilsoņi.

Pasākumā piedalīsies Saeimas deputāti, akadēmisko un zinātniski pētniecisko institūciju pārstāvji, nozaru ministriju vadošās amatpersonas, vispārējās izglītības institūciju vadītāji, uzņēmēji, ekonomikas un finanšu eksperti, doktoranti, studenti, kā arī citu valstisko un nevalstisko institūciju pārstāvji. Viņu vidū – Laimdota Straujuma, 12. Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētaja, Kārlis Šadurskis, Izglītības un zinātnes ministrs, Jānis Vētra, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs, Guntars Catlaks, Valsts izglītības satura centra vadītājs, Rūdolfs Kalvāns, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas priekšsēdētājs, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors, Gints Kaminskis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs, Agrita Kiopa, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece, Maira Belova, Latvijas Studentu apvienības prezidente, Guntis Vasiļevskis, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktors, Atis Deksnis, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks, Andris Rāviņš, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs, Andris Kangro, Latvijas Universitātes profesors, Gundega Muceniece, Rīgas Valsts Vācu ģimnāzijas direktore, Ivars Kalviņš, Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātniskās padomes vadītājs, Baiba Moļņika, UNESCO LNK ģenerālsekretāre, Arkādijs Zvaigzne, Latvijas Studentu apvienības pārstāvis Augstākās izglītības padomē.

Konferencē ir aicināti piedalīties arī plašsaziņu līdzekļu pārstāvji. Konferences norises laikā tiks nodrošināta tiešraide Saeimas mājaslapā www.saeima.lv

Alise Bērziņa Valsts izglītības satura centrs sabiedrisko attiecību speciāliste Tālrunis: 67212415, 26490590 E - pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Portāla "e-Klase" lasītāju komentāri...

Lasīts 1143 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 29 septembris 2017 14:44
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi 29. septembrī Saeimā notiks praktiskā konference “Jaunais vidējās izglītības modelis – tilts uz mūžizglītību un ilgtspēju?”