Otrdiena, 20 novembris 2012 22:59

LU Botāniskais dārzs aicina tikties ar pirtniekiem, zāļu zinātājiem un bioloģiskajiem zemniekiem

Izstāde „Augu vara pie miesas un gara” ietvaros notiks tikšanās ar izstādes veidotājiem - pirtniekiem, ārstniecības augu audzētājiem un tēju zinātājiem 22. novembrī plkst. 10.00 Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā.

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā no 9. novembra līdz 6. janvārim aicinām visus veselīga un dabiska dzīvesveida piekritējus uz izstādi „Augu vara pie miesas un gara”, kurā var iepazīties ar dažādiem pirts un ārstniecības augiem, to ievākšanu, lietošanu un iedarbību. Būs apskatāmi ārstniecības augi, to maisījumi, dažādas pirtsslotas, kā arī citi pirts piederumi no augu valsts: vīkšķi, rīkstes utt.

Izstādē redzamie augi ir audzēti bioloģisko zemnieku saimniecībās, kuri apvienojušies biedrībās Latvijas Pirts savienība un Vides un Veselības Saime. Šajās saimniecībās audzē un ražo produktus veselībai un labsajūtai. Iepazīstot augu daudzveidību un vērtīgās īpašības, izstādē katrs atradīs sev ko noderīgu tumšākā un drēgnākā gada posma patīkamākai pavadīšanai, vīrusu un mikrobu atbaidīšanai, miesas vingruma un prāta mundruma saglabāšanai. Bez tam, izstādes laikā būs iespējams iegādāties dažādas tējas, garšvielu maisījumus, vilnas un lina izstrādājumus, kas noderēs gan pašiem, gan būs jaukas Ziemassvētku dāvanas.

Pirts gudrību apgūšanai būs iespēja tikties ar pieredzējušiem pirtniekiem:

22. novembrī plkst. 16.00 – 20.00 ar sertificētu pirtnieku Romualdu Lamsteru: „Veselīgs dzīvesveids caur latvisko pirti. Sausā pēriena un kārklu klūgu vibrējošās masāžas demonstrējumi”; 

29. novembrī plkst. 15.00 - 20.00 ar sertificētu pirtnieku Romualdu Lamsteru: „Dziedināšanu ar pirti, kārklu klūgu vibrējošās masāžas demonstrējumi, skaņu un vārdu terapijas pielietošana pirts procedūrās”; 

6. decembris plkst. 14.00-18.00 ar sertificētu dziednieku Zie doni Kārkliņu: "Sarunas par pirti".

Izstāde tapusi sadarbībā ar biedrības Vides un Veselības Saime atbalstu: Māru un Daini Bergmaņiem - z/s „Upmaļi”, Brigitu Lūkinu - z/s "Ozoliņi", Antu Kučeri – z/s ''Janavas”, Gunitu Virku - z/s "Mauriņi", Anitu Rozenbergu – z/s „Silpurmašas”, Intu Brikmani - z/s „Ezermalas”, Guntu Kalniņu - z/s "Kalna Pakalnieši", Helēnu Kokarēviču - z/s  "Gaiķi", Jāni Vaivaru – z/s „Ragāres”, Sandru Stabingi - saimniecība „Lauciņi”, SIA „Andas Darbnīca” un biedrības Latvijas Pirts savienība atbalstu: Rudīti un Ziedoni Kārkliņiem – z/s „Cērpi” un sertificētu pirtnieku Romualdu Lamsteru.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Dārzs novembrī – aprīlī atvērts apmeklētājiem no plkst. 9.00 līdz 16.30. Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv.

Lasīts 1319 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 20 novembris 2012 23:19
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi LU Botāniskais dārzs aicina tikties ar pirtniekiem, zāļu zinātājiem un bioloģiskajiem zemniekiem