Aicina pieteikties semināram “Beta”

Valsts izglītības satura centrs, uzsākot šī mācību gada “Beta” semināru ciklu, aicina uz pirmo praktiskās ievirzes semināru, kas tiek veltīts medicīnas un veselības zinātnei. Seminārs tiek organizēts 10. – 12. klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par veselību, medicīnu un ģenētiku, kuri izstrādā zinātniskās pētniecības darbu medicīnas un veselības zinātnē vai savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar šo zinātni.

Seminārs notiks 2019. gada 19. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 26a. RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs (MITC) ir modernākais medicīnas izglītības centrs Baltijā. Centrā norit RSU Medicīnas, Rehabilitācijas un Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes studentu studiju process un notiek veselības aprūpes speciālistu tālākizglītība.

MITC sniedz iespējas gan mediķiem, gan studentiem pilnveidot iemaņas un prasmes, efektīvāk rūpēties par pacientu veselību. Jaunieši lekcijās un praktiskajās nodarbībās uzzinās:

  • Cik svarīgs ir komandas darbs un sadarbība pareizas pirmās palīdzības sniegšanā?
  • Kā atpazīt insultu? Ko darīt elektrotraumu un citu traumu gadījumā?
  • Kā veikt kardiopulmonālo reanimāciju? Kādi ir pirmās palīdzības soļu secība un atdzīvināšanas pamatalgoritms?
  • Kas ir sabiedrības veselība?
  • Vai un kāda pusaudžiem ir saistība ar sabiedrības veselību? Kā tas ir – būt pusaudzim sabiedrības veselībā?
  • Kāda ir ģenētikas atklājumu ietekme uz mūsdienu medicīnu?
  • Kā mainījusies slimību diagnostika, zāļu formu ražošana un terapeitiskās metodes pateicoties atklājumiem ģenētikā?

Seminārs plānots no pulksten 9.30 līdz 16.00. 10. - 12.klašu skolēni aicināti pieteikties semināram līdz 2019. gada 12. oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu: https://forms.gle/RndSKTwN7dJhwJvUA Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalība seminārā tiks apstiprināta izskatot motivāciju dalībai seminārā. Apstiprinājums dalībai seminārā tiks izsūtīts individuāli uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi 2019. gada 15. oktobrī.

Inguna Arāja

Lasīts 1023 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 25 septembris 2019 23:04
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Aicina pieteikties semināram “Beta”