Aicina iepazīt Zemes bagātības Rīgas arhitektūrā

Latvijas Universitātes Muzejs piedāvā jaunu tematisku interaktīvu nodarbību – aizraujošu pastaigu pa Rīgas vēsturisko centru, kurā varēs iepazīt Latvijā un daudzviet pasaulē sastopamos Zemes dzīļu dabīgos akmens materiālus, kas izmantoti Rīgas ēku būvniecībā, dekoratīvajā apdarē vai īpašās arhitektoniskajās detaļās.

Ikviens interesents varēs apzināt Zemes bagātību daudzveidību dabā, akmens “dzīvi” un pārvērtības šodienas pilsētvidē. Pētniecības maršrutā no Kronvalda bulvāra 4 (Nacionālā teātra) pa Krišjāņa Valdemāra ielu līdz Rīgas Franču liceja vēsturiskajai ēkai Krišjāņa Valdemāra un Aristida Briāna ielu krustojumā iepazīsim dabīgos akmeņus ēku dekoros.

Ar dažādo un savdabīgo akmens materiālu izmantošanu būs iespēja iepazīties tādās nozīmīgās Rīgas būvēs kā tilts pār pilsētas kanālu Krišjāņa Valdemāra ielā, Ārlietu ministrijas ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 3, Kongresu nams, Latvijas Mākslas akadēmija, Valdemāra centrs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslas akadēmija, kā arī mūsdienās atjaunotajos un restaurētajos objektos un citās ēkās. Viena no tādām ir Rīgas Franču licejs, kura pārbūvētais akmens žogs ar interesantiem objektiem no dabīgā akmens tapis arhitektu, restauratoru un Latvijas Universitātes Muzeja speciālistu sadarbības rezultātā.

Nodarbības vadītāja: Vija Hodireva, Dr.geol. Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vairāk informācijas par nodarbībām un ekskursijām LU Muzejā, kā arī konsultācijas un informāciju par citiem ar Latvijas ģeoloģiju saistītiem jautājumiem var iegūt Latvijas Universitātes Muzeja vietnes Ģeoloģijas kolekciju sadaļā.

Atjaunotais Rīgas franču liceja akmens žogs

Lasīts 366 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 22 septembris 2020 21:29
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Aicina iepazīt Zemes bagātības Rīgas arhitektūrā