Ceturtdiena, 21 oktobris 2021 10:39

Par iespēju lietot ķīmijas trenažieri

Uzrakstīja 

Sakarā ar to, ka atkal daļa skolēnu aiziet mācīties attālināti, kārtējo reizi pieauga interese par ķīmijas trenažiera izmantošanas iespējam.

Nu jau gandrīz četrus gadus atpakaļ, mēs ar Iecavas vidusskolas absolventu programmētāju Arkādiju Hivriču sākam realizēt ideju modernizēt ķīmijas apgūšanas iespējas, izveidojot trenažieri mans.kimijas-sk.lv https://mans.kimijas-sk.lv/, kas būtu pieejams jebkurā vietā un jebkurā laika. Pakāpeniski rīka funkcionalitāte tiek uzlabota un saturs plānveidīgi papildināts. Tagad var konstatēt, ka trenažiera datu bāze satur vairāk ka 10000 objektu (formulas, reakciju vienādojumus, jautājumus u.c.), kuri pašlaik ir grupēti 480 uzdevumos (8.-12. klasei) turklāt katrs uzdevums parasti satur no 15 līdz 40 jautājumu.

Skolēni var pildīt uzdevumus, ieejot trenažierī, izmantojot savu e-klases profilu, izpildīt vingrinājumu vai trenējoties paši pēc savas izvēles, vai arī pildīt skolotāja uzdoto. Ievadot atbildes, skolēns saņem vērtējumu ballēs un procentos.

Katra skolēna sniegumi semestra laikā tiek saglabāti. Izpildīto darbu saturu un vērtējumu var redzēt pats skolēns, skolēna vecāki un arī skolotājs. Turklāt iesniedzot atbildi, skolēnam ir iespēja redzēt, kuras atbildes ir pareizas, kuras ir kļūdainas, un kādiem būtu jābūt pareizām atbildēm. Līdz ar to parādās iespēja konsultāciju laikā uzdot jautājumus par piemēriem, gadījumā ja atbilde bija nepareiza, un pats skolēns nespēj izvērtēt, kādas zināšanas vai prasmes viņam trūkst, lai veiksmīgi tiktu galā līdzīgās situācijās.

Ar uzdevumu sarakstu un katra uzdevuma provizorisko saturu ir iespēja iepazīties, ieejot trenažiera sākotnējā lapā, kur visi uzdevumi ir grupēti pa klasēm. Ielādējot uzdevumu, jāņem vērā, ka katru reizi uzdevumu jautājumi mainās, un, ja, piemēram, uzdevums ir uzdots klasei, katrs skolēns, ieejot uzdevumā, saņems jautājumu sarakstu, kas saturiski atšķirsies no līdzīga klases biedriem. Skolotājs var uzdod darbu mājās, norādot klases žurnālā vai e-pastā, kāds vingrinājums (precīzs vingrinājuma nosaukums) līdz kuram laikam, vai kurā laikā (laika posmā) ir jāizpilda.

Protams, ja ir šāda iespēja (ķīmijas kabinetā ir planšetes vai skolēniem klasē ir viedtālruni ar pieslēgumu internetam), uzdevumu var pildīt ari skolā stundas laikā vai konsultācijā. Uzdodot darbu, jāņem vērā, ka skolēns, ieejot trenažierī ar savu e-klases profilu, redz tikai savas klases uzdevumus. Bet katrā klasē saraksta pirmie uzdevumi ir tie, kas ir paredzēti ķīmijas pamatjautājumu atkārtošanai.  

Skolotājam, ieejot trenažierī ar savu e-klases profilu, ir iespēja redzēt kā katra skolēna izpildītos uzdevumus (un izvērtēt “vājas vietas”), tā arī katras klases sniegumu kopumā, un līdz ar to mērķtiecīgāk organizēt gan individuālo darbu ar skolēnu, gan stundās vai konsultāciju laikā pievērst lielāku uzmanību tiem jautājumiem, kuri visiem skolēniem klasē izraisa lielākās grūtības.

Dr.ped. Mihails Gorskis

Lasīts 802 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 27 decembris 2021 12:05
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Par iespēju lietot ķīmijas trenažieri