Otrdiena, 07 maijs 2024 13:53

Semināru cikls ķīmijas un dabaszinātņu skolotājiem “Ķīmijas zinātne Latvijā”

Semināru cikls "Ķīmijas zinātne Latvijā" ir domāts ķīmijas un dabaszinātņu skolotājiem. Tās ietvaros astoņi dažādu universitāšu un zinātnisko institūtu pārstāvji dalīsies par jaunākajiem pētījumiem ķīmijas jomā. Semināru cikls sāksies 16. maijā un notiks reizi mēnesī līdz gada beigām.

1. seminārs. “BIOmateriāli - cilvēka ķermeņa rezerves daļas”.

16. maijā plkst. 17:00 RTU asociētā profesore Kristīne Šalma-Ancāne stāstīs par biomateriāliem, kurus lieto medicīnā. 

Lekcijas laikā būs iespēja uzzināt, kas ir biomateriāli un kādas ir to funkcijas cilvēka ķermenī; kāpēc cilvēka ķermeni var uzskatīt par bioķīmijas reaktoru; kāpēcbiomateriālu zinātne ir starpdisciplināra un kāda ir ķīmijas loma šīs zinātnes attīstībā; kādās materiālu klasēs iedala biomateriālus un kādas ķīmiskās vielas ir raksturīgas katrai no šīm klasēm; nākotnes biomateriāli un to funkcijas; kādus ar ķīmiju, ķīmijas tehnoloģiju un materiālzinātni saistītus zinātniskos pētījumus veic RTU zinātnieki kaulu implantu izstrādes, kaulaudu inženierijas un reģeneratīvās medicīnas jomās.

2. seminārs. “Biopolimēri - ilgtspējīga alternatīva plastmasas iepakojumam”.

13. jūnijā plkst. 17:00 semināru par biopolimēru lietošanu iepakojumu ražošanā vadīs LBTU pētnieks Vitalijs Radenkovs.

Seminārā tiks apskatīti dažādi biopolimēru veidi, to iegūšana un izmantošanas iespējas pārtikas un farmācijas nozarēs. Lielāka uzmanība tiks veltīta biopolimēriem, kas iegūti no mikroorganismiem, piemēram, eksopolisaharīdiem, to raksturojošajām īpašībām un praktiskajai pielietojumam. Vitalijs dalīsies ar rezultātiem, kas tika iegūti projekta “Bionoārdāmo polimēru iegūšana no atjaunojamiem resursiem augļu aizsargplēvju un iepakojuma materiālu izstrādei” ietvaros, izstrādājot ēdamo apvalku un plēvju biokompozītus augļu un ogu uzglabāšanai un derīguma termiņa pagarināšanai.

 

Dalība semināra Latvijas Ķīmijas skolotāju asociācijas (LĶSA) biedriem bez maksas, pārējiem interesentiem 10 EUR. Pieteikšanās šeit. Saite uz pieslēgšanos semināram tiks izsūtīta dienu iepriekš.

Par dalību vismaz 6 semināros tiks izsniegts mūžizglītības sertifikāts.

 

Papildinājums. Informācija par 16. maija semināru ir atrodama šeit.

 
Lasīts 613 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 14 maijs 2024 04:17
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Semināru cikls ķīmijas un dabaszinātņu skolotājiem “Ķīmijas zinātne Latvijā”