Skolēni no visas Latvijas piedalījās Jauno ķīmiķu kluba semestra noslēguma pasākumā

Pasākumā skolēni piedalījās meistarklasēs, iepazinās ar nākotnes ķīmiķu profesijas ceļvedi, uzzināja par mācību un darba iespējām ķīmijas nozarē, kā arī iepazīsies ar RTU studentes izstrādātu ķīmiķa galda spēli «Ķīmiskie elementi».

Jauno ķīmiķu kluba iniciatīvas autore, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija (LAĶĪFA) vadītāja Zanda Jurjāne norāda, ka interese no skolām par dalību šajā interešu pulciņā ir necerēti liela. «Jau šobrīd nozare sastopas ar ķīmiķu trūkumu, tāpēc sadarbībā ar sešiem uzņēmumiem gada sākumā uzsākām pilotprojektu – Jauno ķīmiķu klubs. Pirmajā semestrī par to interesi izrādīja vairāk nekā 50 skolu – daudz vairāk nekā cerējām – un pirmajā pusgadā ķīmijas interešu pulciņus spējām nodrošināt tikai 12 skolās. Ļoti ceram uz vēl lielāku nozares uzņēmumu atsaucību rudens semestrī, lai iniciatīvu varētu turpināt un ķīmijas pulciņus nodrošinātu vēl vairāk skolās un tādējādi vairotu interesi arī par ķīmijas studijām.» 

Uzrunājot skolēnus, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes dekāns akadēmiķis Māris Turks uzsvēra dabas zinātņu jomas perspektīvu: «Šobrīd mūsu nozarē akūti trūkst ķīmijas un ķīmijas tehnoloģijas speciālistu. Jo vairāk skolēnu būs ieinteresēti ķīmijā, jo lielākas iespējas, ka viņi izvēlēsies šīs jomas studijas arī universitātes līmenī, lai pēc tam vairotu ķīmijas industrijas darbinieku pulku.»

Lasīts 146 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 02 jūnijs 2024 12:18
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Skolēni no visas Latvijas piedalījās Jauno ķīmiķu kluba semestra noslēguma pasākumā