Ceturtdiena, 29 novembris 2012 21:11

BIRTI investoru padome veicinās sadarbību starp uzņēmējiem un zinātniekiem

Šodien, 2012. gada 29. novembrī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notika biedrības Baltijas Inovatīvo Pētījumu un Tehnoloģiju institūta (BIRTI) pirmā investoru sapulce. Apspriesti jautājumi par sadarbības uzsākšanu starp zinātniekiem un biznesa pārstāvjiem, piesaistot līdzekļus inovācijām.

Pirmo sapulci apmeklēja 21 pārstāvis no Latvijas uzņēmumiem, Latvijas universitātēm un zinātniskajiem institūtiem. Sapulces laikā tika apspriesta sadarbība starp zinātniekiem un uzņēmējiem, kas ļautu noteikt tās specializācijas, kurās Latvija varētu attīstīt inovatīvus produktus un ieviest tos ražošanā. Līdz ar to BIRTI zinātnieku grupa aicina uzņēmējus aktīvi iesaistīties BIRTI stratēģijas izstrādē, lai iekļautu savas intereses un vajadzības.

Biedrības BIRTI zinātnieku grupa ir uzsākusi darbu pie projekta 3S stratēģijas izstrādes. Šobrīd jau ir izanalizēta esošā situācija zinātnes sektorā: finansējums, cilvēkresursi, publikācijas, patenti, eksporta jomas u.t.t. Rezultātā ir noteiktas spēcīgākās un konkurētspējīgākās jomas pētniecībā.

Sapulces laikā tika ievēlēta investoru padome, kurā ietilpst Kirovs Lipmans – A/S Grindex padomes priekšsēdētājs, Jānis Šimins – A/S Jauda prezidents, Laimonis Lapiņš – A/S Komforts valdes priekšsēdētājs, Uģis Klētnieks – SIA Silvanols valdes loceklis, Gundars Skudriņš – SIA Centre for Remote Sensing (CRS) valdes priekšsēdētājs, Vasilijs Bankovskis – SIA Biosan valdes priekšsēdētājs.

Investoru padomes darbības mērķis ir piesaistīt un ieguldīt līdzekļus Baltijas inovatīvo pētījumu un tehnoloģiju infrastruktūras projekta realizācijā.

Biedrības Baltic Institute of Research, Technology and Innovation (BIRTI) mērķis ir radīt un pilnveidot vidi augstākajai un profesionālajai izglītībai, uz inovāciju orientētiem zinātniskajiem pētījumiem, tehnoloģiju pārnesei un inovatīvai uzņēmējdarbībai.

BIRTI dalībnieki: Latvijas Universitāte (LU), RTU, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, Zinātniskais institūts BIOR, Latvijas Reģeneratīvās medicīnas biedrība, Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Daugavpils Universitāte, LU Cietvielas fizikas institūts, LU Polimērmateriālu institūts, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Ventspils Augstskola, Rēzeknes augstskola, Elektronikas un datorzinātņu institūts, Olaines Mehānikas un Tehnoloģiju Koledža.

Lasīts 1416 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 05 decembris 2012 17:02
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi BIRTI investoru padome veicinās sadarbību starp uzņēmējiem un zinātniekiem