Sestdiena, 08 novembris 2014 09:06

Par centralizēto eksāmenu laboratorijas darbiem dabaszinātnēs un 9. klašu diagnosticējošo darbu

Dabaszinātņu mācību priekšmetu standartos (LR Ministru kabineta 2013. gada 21. maija noteikumi Nr. 281 „Noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu, mācību priekšmetu standartiem un izglītības programmu paraugiem") noteikts, ka skolēniem bez zināšanām un prasmēm priekšmetā jāapgūst arī eksperimentālās prasmes.

Tāpēc jau vairākus gadus centralizētajā eksāmenā ir ceturtā daļa – izglītības iestādē veikts laboratorijas darbs, kas veido 8% no eksāmena kopējā vērtējuma. Tā kā nav zināms, kuri izglītojamie kārtos eksāmenu, tad sākot ar šo mācību gadu skolā ir nepieciešams saglabāt visu skolēnu strādātos laboratorijas darbus un to vērtējumu atbilstoši VISC izstrādātajiem kritērijiem ievadīt e-klasē vai Mycoob. Šajā mācību gadā eksāmenā būs jāiesniedz divi laboratorijas darbi un to vērtējums. Tiek plānots, ka 2015./2016. mācību gadā būs jāiesniedz četri darbi, bet 2016./2017. mācību gadā – seši laboratorijas darbi.

Dabaszinātnes 9. klasē

Lai noskaidrotu 9.klašu izglītojamo spējas dabaszinātņu mācību priekšmetos iegūtās kompetences izmantot praktisku dabaszinātņu problēmu risināšanā ar nolūku tās pilnveidot, 2014./2015. mācību gadā notiks integrēts diagnosticējošais darbs dabaszinātnēs. Ir sagatavota informācija par šo darbu un uzdevumu piemēri.

Bioloģija

 Fizika

Ķīmija

 

A. Cābelis

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Lasīts 9145 reizes
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Par centralizēto eksāmenu laboratorijas darbiem dabaszinātnēs un 9. klašu diagnosticējošo darbu