Pirmdiena, 09 marts 2015 17:11

Atvērtās izglītības nedēļa

Open Education Week jeb Atvērtās izglītības nedēļa tiek atzīmēta katru gadu par godu Atvērtās izglītības kustībai (Open Education Movement). Tās mērķis ir palielināt informētību par atvērtu, visiem pieejami izglītību un tās ietekmi uz mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē. Šajā gadā Atvērtās izglītības nedēļa norisinās no 9. līdz 13. martam.

Kas ir atvērtā izglītība?

Atvērtā izglītība ietver resursus, instrumentus un praksi, izmantojot atvērtās dalīšanās modeli, tā uzlabojot izglītības pieejamību un efektivitāti. Atvērtā izglītība apvieno zināšanu pārneses un radīšanas tradīcijas ar 21. gadsimta tehnoloģijām, lai tādējādi radītu plašu pieeju brīvi pieejamiem izglītības resursiem.

Atvērtās izglītības ideja nav jauna. Apmaiņa un dalīšanās ir pats izglītības pamats: izglītība ir zināšanu pārnese, kā rezultāta var tikt radītas jaunas zināšanas, prasmes, idejas un izpratne. Izmantojot interneta starpniecību, cilvēkiem visā pasaulē tiek nodrošināta iespēja piekļūt zināšanām, sazināties un sadarboties. "Atvērts" nozīmē ne tikai piekļuvi, bet iespēju pārveidot un izmantot materiālus, informāciju un tīklus, lai izglītību personalizētu individuāliem lietotājiem vai apkopotu jaunā veidā lielām un atšķirīgām auditorijām.

Kāpēc tas ir svarīgi?

Cilvēki vēlas mācīties. Sniedzot brīvu un atklātu piekļuvi izglītībai un zināšanām, cilvēki var piepildīt šo vēlmi.

  • Studenti var iegūt papildus informāciju, viedokļus un materiālus, kas palīdz viņiem gūt turpmākus panākumus.
  • Darbinieki var iemācīties kaut ko, kas palīdzēs viņiem pilnveidot profesionālās prasmes.
  • Izglītības iestādes var apmainīties ar materiāliem un izmantot resursus no visas pasaules.
  • Pētnieki var apmainīties ar datiem un attīstīt jaunus sadarbības tīklus.
  • Skolotāji var atrast jaunus veidus, kā palīdzēt skolēniem mācīties.

Materiāli var tikt tulkoti, kombinēti, sadalīti atsevišķi un brīvi izplatīti tālāk, palielinot esošo pieeju un radot jaunus ceļus. Ikviens var piekļūt mācību materiāliem, zinātniskiem rakstiem un mācīšanās kopienām jebkurā laikā. Izglītība ir pieejama, modificējama un bezmaksas.

Arī Latvijas Universitāte (LU) dažādu projektu ietvaros pamazām attīsta atvērtās izglītības ideju. Zemāk sarakstā apkopota informācija par atvērtās izglītības resursiem latviešu valodā, kas ir saistīti ar Latvijas Universitāti. Tālāk apkopota informācija par resursiem angļu valodā. Ja Jums ir zināmi resursi, kas nav šeit uzskaitīti, aicinām iesniegt papildinājumus, rakstot Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Resursi latviešu valodā

Resursi angļu valodā

 

Lasīts 1254 reizes
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Atvērtās izglītības nedēļa