LIZDA iebilst pret pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) iebilst pret "nekvalitatīva pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika" izskatīšanu un apstiprināšanu Ministru kabinetā.

Kā pastāstīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izskatīšanai valdībā iesniegusi pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kurā ir vairākas nepilnības, kas neesot tikušas novērstas arī pēc LIZDA iebildumiem.

Viņa skaidroja, ka IZM piedāvātajā rīkojuma projektā un tā anotācijā ir virkne neaktualizētu un novecojušu datu. Sagatavotajā projektā, kā pauda Vanaga, nepieciešams precizēt laika ietvaru, aprēķinus, kā arī norādīt grafika fiskālo ietekmi uz pašvaldību budžetiem.

"Mums šis grafiks ir ļoti nepieciešams, bet LIZDA nevar atļauties lūgt valdībai atbalstīt tik nekvalitatīvi izstrādātu rīkojuma projektu," sacīja Vanaga.

Iepriekš bija plānots, ka pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku ministri varētu skatīt šodien, 5.decembrī, taču, kā sacīja LIZDA vadītāja, tā izskatīšana nenotiks. Pagaidām gan neesot zināms, kad varētu tikt veiktas pieprasītās korekcijas un projekts izskatīts valdībā.

Nākamajā nedēļā, 13.decembrī, notiks LIZDA padomes sēde, kurā, gadījumā, ja grafiks arvien nebūs pieņemts, tiks lemts par iespējamajām rīcībām, lai panāktu pedagogu interešu īstenošanu.

Pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks paredz līdz 2022.gada beigām zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem celt līdz 900 eiro.

Pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks izstrādāts laika periodam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim.

Pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izstrādes darba grupa piedāvājusi priekšlikumus, viņuprāt, "reāli īstenojamam un sasniedzamam" pedagogu darba samaksas grafikam, iekļaujot vairākas prioritātes - zemākās mēneša darba algas likmes palielināšanu (vispārējā izglītība, pirmsskola, profesionālā ievirze, profesionālā izglītība, interešu izglītība), kā arī augstskolu un koledžu pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes palielināšanu.

Grafiks zemākās mēneša darba algas likmes palielināšanai veidots, ievērojot to, ka netiek mainīta pedagogu darba slodze, kas atbilst mēneša darba algas likmei. Zemākā mēneša darba algas likme periodā no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 1.septembrim tiktu paaugstināta pakāpeniski: 2018.gada 1.septembrī alga būtu 710 eiro, 2019.gada 1.septembrī - 750 eiro, 2020.gada 1.septembrī - 790 eiro, 2021.gada 1.septembrī - 830 eiro un 2022.gada 1.septembrī - 900 eiro.

Portāla “e-Klase” lasītāju komentāri…

Lasīts 1121 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 07 decembris 2017 10:07
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi LIZDA iebilst pret pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku