"Kompetencēs balstīta izglītība" pretendē uz titulu "Gada savārstījums"

Uz "2017. gada vārda" titulu pretendē vārdi "trampisms", "bikiņš", un "vizītvietne", informēja Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas (LVAK) un Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) pārstāvji.

Ar vārdu "bikiņš" daži iedzīvotāji mēdzot aizvietot vārdu "bikini", bet ar "vizītvietni" - sociālā tīkla "profilu".

Kopas pārstāvji skaidroja, ka "gada nevārda" pretendenti lielākoties saistīti ar daudzajiem anglismiem, piemēram, "kapkūka", "patronēt", "raritāte", "remigranti" un "ābolu koks", kā arī rusismiem - "dienas garumā", "pamainīt", "[lai radio] labi klausās".

Šī gada "spārnotā teiciena" kategorijā kandidatūrai izvirzīti izteikumi "sarunu festivāls "Rīdzene"", "Latvijā top elfu vienība cīņai ar Krievijas interneta troļļiem", "džipu sociāldemokrātija", "cilvēki Stacijas laukumā bauda Aišu", "esmu tajos darbiņos, ministros un tā tālāk".

Tāpat iedzīvotāji savus pieteikumus var iesūtīt papildu kategorijā "gada savārstījums" - nesakarīgākais vārdu virknējums, kas nopietni domātā tekstā dzirdēts vai lasīts 2017.gadā, piemēram, "mobilitātes pakotnes ceļu maksas priekšlikumi", "publiskās personas iestāžu augstākā līmeņa vadītāji vai privāto tiesību juridiskās personas valdes vai padomes locekļi", "demonstrēt mugurkaulu", "kompetencēs balstīta izglītība", "Par ko vēlēsi, ar to dzīvosi!" u.c.

Vārdus kategorijās "gada vārds", "gada nevārds", "gada savārstījums" un "gada spārnotais teiciens" var iesūtīti visa gada garumā. Līdz 19. janvārim iedzīvotāji vēl var pieteikt arī citus vārdus, sūtot tos uz e-pastu "Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. " vai pa pastu Rīgas Latviešu biedrībai ar norādi "Gada vārds".

Titulu laureātus noteiks ar aptaujas palīdzību, kas noslēgsies ar preses konferenci janvāra beigās Rīgas Latviešu biedrības namā.

Portāla “E-klase” lasītāju komentāri...

Lasīts 880 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 29 decembris 2017 14:12
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi "Kompetencēs balstīta izglītība" pretendē uz titulu "Gada savārstījums"