Tieša runa: «Ko nozīmē kompetenču pieejā balstīts mācību saturs?»

Latvijas skolā plāno ieviest jaunu mācīšanas metodi - kompetenču pieeju. Ko tā nozīmēs, ko pratīs skolēni un kā viņus eksaminēs?

Diskusijas dalībnieki:

Zane Oliņa «Skola 2030» mācību satura ieviešanas vadītāja

Sanita Lazdiņa «Skola 2030» mācību satura izstrādes vadītāja

Pāvels Pestovs «Skola 2030» mācību satura izstrādes vadītājs

Mārcis Auziņš LU profesors

Andžela Sokolova Mārupes vidusskolas direktora vietniece mācību darbā, matemātikas skolotāja

Edgars Galzons Rīgas Kristīgās vidusskolas vecāku padomes pārstāvis

Aivars Gribusts izglītības uzņēmuma «Lielvārds» vadītājs

 

Skatītāju komentāri:

Gita Morris Vāgenheima 2018. gada 11. janvārī, 21:58

UN, ja drīkstu vēl pašūmēties, tad - šis amerikāniskais absurds "competency based learning" - tiešām, ko tas nozīmē? Kas uz ko ir bāzēts: izglītība uz kompetenci vai kompetence uz izglītību? (Un es šeit nedomāju to, ka izglītība varētu būt bāzēta uz skolu/skolotāju kompetenci...)
 
Gita Morris Vāgenheima 2018. gada 11. janvārī, 21:50
"Kompetenču pieejā balstīts mācību saturs" nozīmē vēlēšanos tiešā un pārnestā nozīmē "atklāt jaunu Amēriku"! (Competency-based learning or competency-based education) - - - - Latvijā, vismaz padomju laikā, bija pazīstama "vispārizglītojošā" sistēma, pieejama līdzās arodskolām, tehnikumiem un speciālām skolām, kas bija balstītas katra savā konkrētā kompetencē vai specialitātē. Kas ir "kompetence", mīļie draugi, ja ne "kādas iestādes vai personas pilnvaru apjoms; jautājumu loks, kurā attiecīgajai personai ir plašas zināšanas, pieredze? Un ko nozīmē "kompetents", ja ne "lietpratīgs, ar plašām zināšanām kādā nozarē; tāds, kuram viņa zināšanas vai pilnvaras dod tiesības kaut ko darīt vai izlemt, spriest par kaut ko" (tā stāv rakstīts vecajā labajā Svešvārdu Vārdnīcā). Pirms sākt runāt par "personīgām kompetencēm," būtu jāiegūst kaut kāds izglītības minimums: lasīt, rakstīt, rēķināt prasmes - kaut vai sāksim ar tām!
 
Madara_O 2018. gada 11. janvārī, 09:13
Nav saprotams, kāpēc uz diskusiju netika uzaicināts neviens skolotājs? Būtu ļoti interesanti dzirdēt tieši reāla, strādājoša pedagoga, tāda, kuram ir vismaz 24 kontaktstundas nedēļā un pārējie pienākumi, viedokli par šo visu... Jo par un ap skolotājiem, nevienam klāt neesot, runāt ir ļoti viegli. Bet acīs pasakiet, acīs :))
 
Sandis Panika 2018. gada 11. janvārī, 02:06
Protams, loģisko domāšanu neiemācīsi, meklējot informāciju internetā un to norakstot. Galva klasē skolēnam arī nav, ja lieto skolā mobilo telefonu, bet skolotāju galvas -datoros.
 
Andris Bergkalns 2018. gada 11. janvārī, 00:51
Tagad sapratu, kādēļ vecāki sēž un mācās ar bērnu mājās. Jo esam mācīti pēc šīs metodikas un ar to arī mācam bērnam mājās! Jauki, ja šādas izmaiņas būs. Bērniem būs skolā interesanti!
 
Lasīts 746 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 12 janvāris 2018 15:31
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi Tieša runa: «Ko nozīmē kompetenču pieejā balstīts mācību saturs?»