Uzņēmējs Bergs: "Eksakto zināšanu trūkuma dēļ cilvēki nemāk strukturēti domāt"

"Es domāju, tieši eksakto zināšanu trūkums un jēdzīga pasniegšana ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki nemāk strukturēti domāt un analizēt informāciju.

To, protams, var iepakot dažādos mācību priekšmetos ar dažādiem piemēriem, bet tā ir tā lieta," uzņēmējs Normunds Bergs sacīja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs". Viņš norādīja, ka cilvēki, kas paši neprot analizēt informāciju, paļaujas uz dažādiem “vadoņiem”: “Rezultātā veidojas vadonisms. Cilvēks kopumā ir tendēts ticēt draugam vai kādam, ko viņš pazīst, kādam viedokļu līderim. Ja tev iztrūkst loģiskā domāšana un analīzes spējas, tad tev vajag vadoni – tas, kurš tev pēc iespējas kaismīgāk stāsta, tam ir taisnība.”

“Tā veidojas dažādas blēņas - visāda veida viltus pravieši, dziednieki, antivakcinētāji un plakanās zemes. Tam nav nekāda sakara ar loģisko domāšanu, bet ar to, ka ir kāds vadonis, kam tu tici, kam ir spēja ieliet tavā galvā visbriesmīgākās blēņas, un tu tam nekritiski tici. Tā patiesībā ir milzīga nelaime!” raidījumā sacīja Bergs.

 

Par ķīmijas izglītības lomu cilvēka prāta attīstībā lasīt vēl vienā citā intervijā http://www.kimijas-sk.lv/images/redaktora_sleja/Intervija_2013_01_1.pdf 

Lasīts 925 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 24 augusts 2018 09:22
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi Uzņēmējs Bergs: "Eksakto zināšanu trūkuma dēļ cilvēki nemāk strukturēti domāt"