RTU veidos Baltijas Biomateriālu ekselences centru

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) veidos „Baltijas Biomateriālu ekselences centru", kurā plānots apvienot dažādu jomu zināšanas un infrastruktūru, veidojot spēcīgu zinātnisko centru vispusīgai biomateriālu izpētei.

Iecerēts, ka centrs piedāvās industrijai vispusīgus pakalpojumus, sākot no materiālu izstrādes laboratorijā līdz klīniskiem pētījumiem. 25. septembrī RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā notika minētā projekta partneru pirmā tikšanās

Viens no „Baltijas Biomateriālu ekselences centra" centra pamatuzdevumiem - attīstīt biomateriālu izpētes jomu Baltijas reģionā, kā arī, iesaistot industriju un citas zinātniskās institūcijas, nākotnē veicināt tehnoloģiju pārnesi un jaunu produktu ieviešanu tirgū.

„Ar savām zināšanām biomateriālu izpētē esam konkurētspējīgs spēlētājs pasaules tirgū. Diemžēl mūsu iekārtas un infrastruktūra pagaidām ļauj realizēt tikai daļu no materiālu izstrādes procesa posmiem. Jaunajā centrā apvienosies biomateriālu izpētes vadošās Latvijas institūcijas - RTU, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Organiskās sintēzes institūts. Mēs varēsim apvienot mūsu kompetences ar atbilstošu infrastruktūru un iekārtām, lai nodrošinātu pilnu produkta izpētes ciklu, sākot no idejas, līdz klīniskajiem pētījumiem. Interese par šādu pakalpojumu ir liela gan no vietējiem, gan ārzemju uzņēmumiem," uzsver „Baltijas Biomateriālu ekselences centra" projekta vadītājs un RTU Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošais pētnieks Jānis Ločs.

„Baltijas Biomateriālu ekselences centrs" ir Eiropas Savienības „Apvārsnis2020" pētniecības un inovāciju programmas „Teaming Phase I" finansēts projekts (Nr. 763721). Projekta realizācijā iesaistīta starptautiska zinātnieku komanda no Šveices AO Research Institute Davos, Vācijas Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centra, RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra, Latvijas Organiskās sintēzes institūta un Rīgas Stradiņa universitātes.

Informācija:

Elīna Karaseva
RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: 
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  , tālr.: 26517727

Lasīts 1082 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 26 septembris 2017 23:13
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi RTU veidos Baltijas Biomateriālu ekselences centru