Noteikti ierobežojumi dzīvsudraba un kadmija saturam baterijās un akumulatoros

2015. gada 4. augustā Ministru kabineta (MK) sēdē tika akceptētas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotās izmaiņas normatīvajā regulējumā, kas nosaka ierobežojumus dzīvsudraba un kadmija saturam baterijās un akumulatoros.

Tā rezultātā samazināsies kadmija un dzīvsudraba daudzums, kas varētu nonākt vidē un radīt vides piesārņojumu. Vienlaikus tiks veicināta arī tādu alternatīvu bateriju un akumulatoru ražošanas attīstība, kuru ražošanā nav nepieciešams izmantot kadmiju vai dzīvsudrabu.

Grozījumi MK 2006. gada 14. februāra noteikumos par atsevišķu bīstamas ķīmiskas vielas saturošu iekārtu un produktu lietošanas un marķēšanas prasībām un par videi kaitīgo preču sarakstu paredz, ka līdz 2015. gada 1. oktobrim ir atļauts laist tirgū pogveida elementus, kuros dzīvsudraba saturs nepārsniedz 2% (no izstrādājuma masas), bet līdz 2016. gada 31. decembrim ir atļauts laist tirgū pārnēsājamas baterijas vai akumulatorus, kas satur vairāk nekā 0,002% kadmija (no izstrādājuma masas). Tāpat tiek noteiktas prasības iekārtu konstruēšanai, lai nodrošinātu izlietotu bateriju un akumulatoru izņemšanu no iekārtām.

Baterijas un akumulatorus, kas laisti tirgū pirms attiecīgo aizliegumu piemērošanas dienas, drīkstēs turpināt tirgot, līdz pārdoti to krājumi. Jaunie MK noteikumi pārņems Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 20. novembra Direktīvas 2013/56/ES par bateriju un akumulatoru laišanu tirgū prasības.

Lasīts 1010 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 04 augusts 2015 23:38
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Noteikti ierobežojumi dzīvsudraba un kadmija saturam baterijās un akumulatoros