Par veselībai nekaitīgāku ikdienas preču izvēli

Sadzīves ķīmijas produkti, kosmētika, drēbes un rotaļlietas ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa un lietas ko lietojam ikdienā. Tās padara mūsu dzīvi ērtāku. Taču minētās preču grupas var būt saistītas arī ar noteiktiem riskiem - piemēram, sadzīves ķīmijas produktu sastāvā var būt ķīmiskas vielas, kas var negatīvi ietekmēt veselību. Vai patērētājs ir pietiekami informēts un pievērš uzmanību drošas lietošanas instrukcijām un marķējumam?

No 2007. gada 1. novembra līdz 2009. gada 31. janvārim Baltijas Vides Forums realizēja Projektu «Patērētāju informēšana par veselībai nekaitīgāku ikdienas preču izvēli». Projektu finansēja Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instruments, Norvēģijas valdības divpusējais finanšu instruments un Latvijas valsts budžets no Sabiedrības integrācijas fonda.

Galvenais projekta mērķis bija celt patērētāju apziņas līmeni par potenciāli negatīvu ikdienā lietojamo preču ietekmi uz cilvēka veselību un vidi un mudināt izvēlēties veselībai nekaitīgākus produktus.

Detalizēti projekta mērķi bija:

  • analizēt situāciju Latvijā saistībā ar dažādām veselības problēmām, kas rodas, lietojot noteiktus patēriņa produktus;
  • noskaidrot patērētāju izvēles paradumus, lai iegūtu pārskatu par kritērijiem, kas nosaka patērētāja izvēli;
  • veikt tirgus segmenta analīzi, lai iegūtu pārskatu par patērētājiem pieejamiem produktiem tādās preču grupās kā sadzīves ķīmijas produkti, kosmētika, apģērbs un rotaļlietas;
  • informēt un izglītot patērētājus tos par riskiem, kas saistās ar noteiktiem patēriņa paradumiem;
  • atbalstīt nevalstiskās organizācijas no Baltijas valstīm, lai līdzīga veida aktivitātes varētu tikt atkārtotas arī šajā reģionā;
  • nodrošināt rezultātu pieejamību visām ieinteresētām pusēm.

Realizējot projektu, tika iespiestas brošūras ar informatīvajiem materiāliem un uzņemti dažāda veida videoklipi.

Projekta eksperte Līga Bieziņa,

Tālrunis: 67357557

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Mācību filmas

Ciemiņi nāk Video:
Rotaļlietu ļaunā daba Video:
Skaistums prasa upurus Video:
Veļu laiks Video:
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa ESF projektos izstrādātie materiāli Par veselībai nekaitīgāku ikdienas preču izvēli