2016.12.10. Tehniskās jaunrades dienas 2016 Daugavpīlī

Latvijas jaunieši vecumā no 10 līdz 23 gadiem aicināti piedalīties Tehniskās jaunrades dienās, kuru laikā viņiem būs iespēja iejusties inženieru ādā, aizraujošās darbnīcās un sacensībās pārbaudot savas spējas “saturna koku audzēšana”, savas konstrukcijas pārbaudē pie zemestrīces apstākļiem un pat katapultu izveidē.

Pasākums norisināsies sestdienā, 10. decembrī. Pieteikšanās anketa ir šeit!

Reģistrācija, sākot no plkst. 11.30, darbnīcas darbosies plkst. 12:00-14:00 un 15:00-17:00. Dalība pasākumā – bez maksas.

  • Jaunieši varēs darboties «Robotikas darbnīcā», kas katru gadu piedāvā aizraujošu robotu būvēšanu un šogad sola ko nebijušu.
  • «Ķīmijas laboratorijā» dalībniekiem būs iespēja izmēģināt “saturna koka audzēšanu”.
  • «Mehānikas praktikuma» apmeklētāji varēs nodoties katapultas konstruēšanai.
  • «Elektrostacijā» jaunieši varēs radīt savu elektronisko metamo kauliņu, kas noderēs, kad no galda spēlēm visi kauliņi pazaudēti.
  • Demonstrējumos piedāvās novērot arī lietu “apzeltīšanu”, stikla dubultlaušanu un Neņūtona šķidruma brīnumus.

Savukārt tie, kuri mājās no makaronu paciņas un līmes būs uzkonstruējuši 55 cm garu spageti tiltu, pasākumā varēs pārbaudīt tā izturību, sacenšoties ar sava vecuma jauniešiem par izturīgākā tilta īpašnieka titulu. Papildus darbnīcām paredzēti arī aizraujoši fizikas un ķīmijas eksperimenti. Pasākuma apmeklētāji aicināti arī uzzināt vairāk par inženierzinātņu studiju iespējām, kā arī tehniskās jaunrades pulciņiem, kuros iegūt praktiskas tehniskās zināšanas, un pārliecināties par inženierzinātņu radošo dabu no kopējās prezentācijas kā arī pašiem studentiem uzdodot tiem jautājumus.

Tehniskās jaunrades dienas notiek jau astoto gadu, pulcējot ap 4700 dalībnieku no visas Latvijas. To mērķis ir rosināt pamata un vidējās izglītības vecuma jauniešu interesi par inženierzinātnēm.

Uvis Dredžels

RTU MLĶF SP
Sabiedrisko attiecību virziena vadītājs
Lasīts 1325 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 09 decembris 2016 00:07
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Interešu izglītība 2016.12.10. Tehniskās jaunrades dienas 2016 Daugavpīlī