2016.09.30. RTU Zinātnieku nakts 2016

RTU Zinātnieku nakts 2016 ietvaros 30. septembrī no plkst. 18.00-23.00 RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte (MLĶF), Paula Valdena iela 3/7, Rīgā  piedāvā populārzinātniskās lekcijas, kā arī katram interesentam būs iespēja iesaistīties virknē darbnīcu, piemēram, pastāvīgi veikt dažādas ķīmiskās reakcijas, mēroties spēkiem ar īstiem sensoriem, pašam izveidot jauna kaula prototipu!

Populārzinātniskās lekcijas:

Laiks
Telpas
Lekcija Telpas Nr. Lekcija
18.05-18.25 447 Laimīgās nejaušības zāļu atklāšanā 441 Transtaukskābes, konservanti un krāsvielas pārtikas produktos
8.35- 18.55 337 Moderni mākslīgie kauli 219 Zināmā un nezināmā gaisma
19.35- 19.55 447 Laimīgās nejaušības zāļu atklāšanā 441 Transtaukskābes, konservanti un krāsvielas pārtikas produktos
20.05-20.25 337 Moderni mākslīgie kauli 219 Zināmā un nezināmā gaisma

Radošās darbnīcas

RTU MLĶF Silikātu materiālu institūtā var uzzināt, vai pludmales smiltis ir tikai  smiltis? Kā tās ietekmē mūsu dzīvi un tehnoloģijas ap mums? Būs iespēja vērot, kā top stikls, kā arī izpētīt ar mikroskopa palīdzību, no kādām izejvielām tiek pagatavota stikla masa.

RTU MLĶF Tehniskās fizikās institūta darbnīcās būs iespēja mēroties spēkiem ar īstiem sensoriem un pārbaudīt, kurš labāks – cilvēks vai tehnoloģijas.

RTU MLĶF Lietišķās ķīmijas institūtā būs iespēja uzsintezēt biodīzeli, izpētīt krāsainos dzērienus, kas ir tik vilinoši! Notiks luminescentu jeb tumsā spīdošu vielu demonstrējumi.

RTU MLĶF Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūts grib noskaidrot “Vai Tu zini, kā top moderni mākslīgie kauli, kas ārstē un ar laiku izzūd? Vai pazīsti materiālus, kurus izmanto kā implantus zobārstniecībā un kosmētiskajā ķirurģijā? Nāc un izzini tos! Kā arī radošajā darbnīcā Tev būs iespēja pašam izveidot jauna kaula prototipu!”

RTU MLĶF Organiskās ķīmijas  tehnoloģijas institūtā katru stundu notiek ķīmisko eksperimentu demonstrējumi.  Varēs noskaidrot, no kā sastāv flomāsteri, būs iespēja nosūtīt slepenu ziņu.

RTU MLĶF Polimērmateriālu institūtā redzēsi, kas veido lietas mums apkārt, varēsi piedalīties polimēru izstrādājumu tapšanas procesā no Latvijā pieejamiem resursiem, varēsi paskatīties, cik izturīgs ir iegūtais materiāls un izvērtēt, kur to tālāk pielietot. Varēsi izgatavot kādu nieku sev, izmantojot audumu un neparastus apdares materiālus.

 

Lasīts 1342 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 16 decembris 2016 00:31
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Interešu izglītība 2016.09.30. RTU Zinātnieku nakts 2016