2016.02.25. „Vides akadēmija” aicina skolēnus piedalīties nodarbībā „Kā var pētīt augsnes?”

Nodarbība notiks šī gada 27. februārī plkst. 14:00 Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē jaunajā Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, 601. auditorijā, Jelgavas ielā 1, Rīgā (Torņkalnā).

Augsne ir viens no nozīmīgākajiem dabas resursiem, tas ir zemes virsējais slānis, kam piemīt auglība, kurā notiek dzīvības procesi un, kas nodrošina nozīmīgas ekoloģiskas un ražošanas funkcijas. Augsne ir dzīves vide, augu valsts attīstības pamats, kurā tiek regulēta ūdens aprite, filtrētas, absorbētas un sadalītas augsnē nonākošās vielas.

Kā notiek augsnes veidošanās procesi, kādi ir to ietekmējošie faktori un vai augsnes resursi Latvijā tiek ilgtspējīgi apsaimniekoti? To Tu varēsi noskaidrot Vides akadēmijas kārtējā nodarbībā, kurā LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docents, vadošais pētnieks Raimonds Kasparinskis sniegs ieskatu un rosinās diskusiju par šo jautājumu.

Nodarbības noslēgumā dalībnieki apliecinās savas zināšanas un prasmes „Zaļajā testā" un cīnīsies par vietu starp labākajiem!

„Vides akadēmija” ir jauno vides zinātnieku skola - olimpiāde, kuru organizē Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, tajā 10.-12. klašu skolēniem ir iespēja piedalīties vides izglītības nodarbībās, lieliski pavadot laiku, cīnoties par galveno balvu - studēšanu par brīvu LU ĢZZF!

Zane Kasparinska

Lasīts 1746 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 25 februāris 2016 23:19
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Interešu izglītība 2016.02.25. „Vides akadēmija” aicina skolēnus piedalīties nodarbībā „Kā var pētīt augsnes?”