Ceturtdiena, 24 oktobris 2013 20:11

Izdota profesorei Ausmai Šponai veltīta biobibliogrāfija

18. oktobrī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā notika profesorei Dr. habil. paed. Ausmai Šponai veltītās biobibliogrāfijas atvēršanas svētki. Tās sastādītāja ir Latvijas Universitātes Bibliotēkas direktore Iveta Gudakovska. 

Vairāk kā 30 gadus profesore Ausma Špona strādājusi Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas un psiholoģijas katedrā. Pēc LU Pedagoģijas un psiholoģijas katedras reorganizācijas par LU Pedagoģijas un psiholoģijas institūtu A. Špona ieņēma institūta direktores amatu.

 

Profesorei Ausmai Šponai veltītā biobibliogrāfija atklāj viņas fenomenālo personību. Izdevumā ietverta A. Šponas biogrāfiskā apcere, kā arī viņas kolēģu, līdzgaitnieku, doktorantu un citu tuvu cilvēku raksturojumi, kas atklāj A. Šponu kā izcilu skolotāju, aizrautīgu zinātnieci, lielisku kolektīva vadītāju un sirsnīgu kolēģi.

LU Bibliotēkas sastādītā profesores A. Šponas bibliogrāfija atspoguļo nozīmīgāko publicēto, rediģēto, recenzēto un sastādīto darbu bibliogrāfiskos aprakstus laika periodā no 1957. gada līdz 2013. gadam. Atsevišķās nodaļās iekļauti A. Šponas vadībā izstrādāto un recenzēto disertāciju un interviju apraksti, kā arī publikācijas par profesores dzīvi, zinātnisko un sabiedrisko darbību.

Grāmatas atvēršanas svētku dalībniekiem bija iespēja klausīties aizraujošā profesores A. Šponas stāstījumā par dzīves un darba gaitām. Atzinīgu vērtējumu par profesores darbību sniedza Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas rektore, profesore Dace Markus. Savukārt kopīgās atmiņās ar profesori A. Šponu dalījās Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis, LU bijušais rektors, profesors Juris Zaķis.

Dita Tretjakova, LU Bibliotēka

Lasīts 991 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 24 oktobris 2013 20:16
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Izdota profesorei Ausmai Šponai veltīta biobibliogrāfija