LU Ķīmiskās fizikas institūtā LZA Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas izbraukuma sēdē iepazīstas ar LU attīstības plāniem

30. maijā LU Ķīmiskās fizikas institūts uzņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas izbraukuma sēdes dalībniekus.

Sēdē piedalījās LZA prezidents Ojārs Spārītis, ģenerālsekretārs Andrejs Siliņš, LZA Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas (FTZN)  vadītājs Jānis Spīgulis, FTZN pārstāvji Mārtiņš Rutkis, Imants Bērsons, Juris Zaķis, zinātniskā sekretāre Sofja Negrejeva, Daina Daija, Alma Edžiņa, AS „Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs un Valdis Gavars.

Sēdes laikā LU rektors, profesors, Indriķis Muižnieks sniedza ieskatu LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra (DAC) attīstības gaitā. Iepazīstināja ar darbojošās Dabas mājas veidošanas vēsturi un darbību, ar tuvākās nākotnes plāniem par jau topošo Zinātņu māju un Rakstu mājas projektu, par Augsto tehnoloģiju centru, sporta kompleksu, lielu auditoriju -koncertzāli  u.c.

Rektors informēja par Dabas mājas noslodzi,  mācību procesa laikā maksimuma stundās mācās un strādā ap 2000 studentu un ap 400 akadēmiskā un tehniskā personāla. Sniedza pārliecinošu informāciju par pašreizējām DAC uzturēšanas izmaksām salīdzinājumā ar Tartu Universitāti (TU)  kopumā un Tartu Universitātes jauno Dabas zinātņu fakultātes ēku, LU – 2,85 eiro; TU- 5-10 eiro.

LU Ķīmiskās fizikas institūta (ĶFI) direktors, akadēmiķis, Donāts Erts ziņoja par institūta izveidošanos no LU laboratorijas, tā izaugsmi un attīstības gaitu, LU ĶFI vadošā pētniece Gunta Ķizāne - par institūtā īstenotajiem pētījumiem un projektiem kodolsintēzes, radiācijas drošības jomā un jonizējošā starojuma praktisko pielietošanu tautsaimnniecībā.

Sēdes dalībniekus LU ĶFI direktors, akadēmiķis, Donāts Erts un laboratoriju darbinieki Jana Andžāne, Artūrs Zariņš, Gunta Ķizāne u.c. iepazīstināja ar institūta laboratorijām un modernajām iekārtām. 

Gunta Ķizāne

Lasīts 1118 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 06 jūnijs 2017 21:01
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi LU Ķīmiskās fizikas institūtā LZA Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas izbraukuma sēdē iepazīstas ar LU attīstības plāniem