Otrdiena, 20 novembris 2012 21:41

Skatāma skolotāju profesijas vēsturei veltīta izstāde

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas muzejs un LU Bibliotēkas līdz šī gada 17. decembrim piedāvā izstādi "Skolotāja profesijas vēsture: avoti, pētījumi, pētnieki”, kas apskatāma Pedagoģijas muzejā (Anniņmuižā, Jūrmalas gatvē 74/76).

 

Apmeklētāji izstādi var aplūkot LU Pedagoģijas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas telpā, kur to lieliski papildina muzeja materiāli. Izstādē var iepazīties vērtīgiem un interesantiem materiāliem: pirmajām latviešu skolotāju izveidotajām mācību grāmatām - Andreja Spāģa “Bērnu prieks jeb maza, maza grāmatiņa, caur ko bērni viegli, ātri un skaidri var iemācīties lasīt : visiem latviešu bērniem par labu” (1894), Ata Tērauda “Mācība galvasrēķinos ar izrakstīšanām, izskaidrošanām, uzdošanām un iznākumiem” (1869), LU profesora Ludviga Adamoviča rakstiem periodiskajos izdevumos “Audzinātājs” un “Izglītības Ministrijas mēnešraksts”, kas atspoguļo centienus jau 18.gs. sākumā izveidot mācību iestādes latviešu skolotāju izglītošanai, u.c.

Savukārt, LU profesora Luda Bērziņa (1870.-1965.) piemiņas istabā apskatāms izstādes turpinājums, kas veltīts skolotāju profesijas pētniekam Leonardam Žukovam, viņa 90 gadu jubilejā. Šajā izstādes daļā var iepazīties ar nozīmīgākajām L. Žukova publikācijām, kā arī ar izdevumiem, kas veltīti leģendārajam pētniekam: “Skolotājs no tautas dzīlēm” (2002) un “Profesors Leonards Žukovs Baltijas pedagoģijas vēsturē” (2012).

Izstāde būs saistoša pedagoģijas vēstures un pedagoģiskās domas veidošanās pētniekiem un ikvienam, kas interesējas par Latvijas vēsturi. Izstāde skatāma līdz pat 17. decembrim.

Lūgums izstādes apmeklējumu iepriekš pieteikt:
Tel: 67033860, Aida.Kruze@lu.lv;
Tel: 67034047, pedagogijas.bibl@lu.lv.

Izstādē aplūkojamo izdevumu saraksts 

LU Pedagoģijas muzejs 

Lasīts 1710 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 20 novembris 2012 22:04
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Skatāma skolotāju profesijas vēsturei veltīta izstāde