Aicina pieteikties otrajam semināram "Beta"

Valsts izglītības satura centrs organizē otro praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas biomateriālu virzienam.

Seminārs tiek organizēts 10.–12. klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par ķīmiju, fiziku, medicīnu, ķīmijas tehnoloģiju un materiālzinātni, kuri izstrādā zinātniskās pētniecības darbu vai savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar kādu no šīm zinātņu nozarēm. Seminārs notiks 2019. gada 2. novembrī Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā (Pulka ielā 3, Rīgā).

RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs ir Baltijā lielākais un modernākais biomateriālu pētniecības centrs, kurā top «rezerves daļas» cilvēka bojāto audu un orgānu aizvietošanai, piemēram, «mākslīgie kauli». Centrā tiek sintezēti un pētīti jauni implantmateriāli medicīniskam pielietojumam, kā arī izstrādāti jauni eko materiāli vides tehnoloģijām. Centra jaunākais zinātniskais virziens ir biotehnoloģijas.

Semināra 1. daļā skolēniem tiks piedāvāts ieskats biomateriālu (šūnām draudzīgo materiālu) nozarē, klasiskajā un tehniskajā keramikā, kā arī ķīmijas tehnoloģijās. Seminārā paredzēta arī ekskursija pa Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru, lai skolēni iegūtu priekšstatu par centra pētnieku darba specifiku un darba vidi.

Semināra 2. daļā skolēniem būs iespēja veikt praktisko darbu pētnieku ikdienas darba vidē – laboratorijās. Darbs notiks kādā no sešām piedāvātajām darba grupām. Aizpildot pieteikuma anketu, skolēniem būs jānorāda izvēlētā darba grupa.

Seminārs plānots no pulksten 10.30 līdz 15.30.

Semināram aicināti pieteikties 10.-12. klašu skolēni līdz 2019. gada 25. oktobrim, aizpildot anketu: https://forms.gle/xYfmEEaz9m7gzZ339 

Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalība seminārā tiks apstiprināta izskatot motivāciju dalībai seminārā. Apstiprinājums dalībai seminārā tiks izsūtīts individuāli uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi 2019. gada 29. oktobrī.

Inguna Arāja

Projekta aktivitātes koordinatore zinātniski pētnieciskās darbības jomā, tālruņa numurs 67350966, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Lasīts 1214 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 11 oktobris 2019 09:40
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Aicina pieteikties otrajam semināram "Beta"