Aicina pieteikties trešajam semināram “Beta”

Valsts izglītības satura centrs organizē trešo praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts ķīmijas zinātnei.

Seminārs tiek organizēts 10.–12. klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par ķīmiju, kuri izstrādā zinātniskās pētniecības darbu vai savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar šo zinātni.

Seminārs notiks 2019. gada 23. novembrī Latvijas Organiskās sintēzes institūtā (Aizkraukles ielā 21, Rīgā). Latvijas Organiskās sintēzes institūtā uzzini kā top jaunas zāļu vielas! Lekcijā “No kolbas līdz aptiekai” tiks stāstīts par to, kā tiek atklātas jaunas zāļu vielas un kāds ir to ceļš līdz aptiekas plauktam. Lekcijā tiks meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem:

  • ja zāļu viela ir aktīva šūnās un efektīva žurkās un pelēs, tad kāpēc tā ne vienmēr darbojas cilvēkos?
  • kāpēc jāsintezē tik daudz potenciālo zāļu vielu molekulu, ja tikai dažas no tām nokļūst aptieku plauktā?

Pirms doties uz praktiskajām nodarbībām, jaunieši apgūs darba drošības un ugunsdrošības noteikumus laboratorijā. Praktiskos darbus veiks ķīmiķa ikdienas darba vidē un vietā – organiskās sintēzes laboratorijā. Skolēni paši veiks spirta grupas pārvēršanu par mezilgrupu. Mezilgrupai ir nozīmīga loma organiskajā ķīmijā. Mezilatvasinājumi tiek izmantoti kā starpsavienojumi dažādās ķīmiskās pārvērtībās. Katram skolēnam tiks nodrošināta iespēja pašam veikt gan sintēzi un sekot līdz reakcijas gaitai, gan arī veikt iegūtā produkta attīrīšanu.

Seminārs plānots no pulksten 10.00 līdz 15.00.

Semināram aicināti pieteikties 10. - 12. klašu skolēni līdz 2019. gada 15. novembrim, aizpildot anketu: https://forms.gle/avnV9BDrcGYrKNuJA

Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalība seminārā tiks apstiprināta izskatot motivāciju dalībai seminārā. Apstiprinājums dalībai seminārā tiks izsūtīts individuāli uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi 2019. gada 20. novembrī.

Inguna Arāja, projekta aktivitātes koordinatore zinātniski pētnieciskās darbības jomā.

Tālruņa numurs 67350966

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lasīts 1290 reizes
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Aicina pieteikties trešajam semināram “Beta”