Piektdiena, 23 novembris 2012 22:26

Aicina matemātikas un dabaszinātņu skolotājus dalīties ar idejām par atraktīvu mācīšanu

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs bioloģijas, ģeogrāfijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus aicina iesaistīties akcijā „Nāc un dari kopā ar mums!”. Akcijas pirmais pasākums notiks 2013. gada 4.janvārī plkst. 10.30 – 15.30 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā.

 

Kāda ir pasākuma ideja?

Pasākumā vienkopus pulcēsies bioloģijas, ģeogrāfijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas skolotāji un 7. – 9. klašu skolēni no visas Latvijas. Skolotāji apmainīsies praktiskām radošām metodiskām idejām, kā dabaszinātņu priekšmetus 7. – 9. klasē mācīt skolēnam ne tikai labi izprotamā, bet arī saistošā veidā. Skolēni vadīs iepriekš mājās izveidotās darbstacijas citu skolu skolēniem, kā interesanti mācīties dabaszinātnes un matemātiku. Visiem kopā būs iespēja iesaistīties aizraujošā konkursā.

Kas var piedalīties pasākumā?

Pasākumā piedalīties aicināts ikviens dabaszinātņu un matemātikas skolotājs, kurš savās stundās:

·         māca skolēniem būt uzņēmīgiem un radošiem, izmantojot netradicionālas metodes (mācību spēles, simulācijas u.c.)

·         rosina darboties kā pētniekiem,

·         izmanto informāciju tehnoloģiju priekšrocības,

·         vada stundas arī ārpus klases – dabā, uzņēmumā, Zinātnes centrā vai citur.

Kas jādara, lai piedalītos pasākumā?

Skolotājs var piedalīties individuāli ar savas metodiskās idejas izklāstu vai arī veidot skolas komandu kopā ar citu savas skolas skolotāju un trīs skolēniem (7. – 9. klase). Komanda kopīgi izstrādā darbstaciju, ko skolēni pasākuma laikā vada citiem skolēniem, kā arī piedalās konkursā. Viena skola var izveidot vienu komandu.

Pasākumā var piedalīties tikai tie skolotāji un skolēni, kuri paši dalās ar savu pieredzi - ikviens, kas dalās savā pieredzē ar metodisko ideju vai organizē darbstaciju, var iegūt arī daudz jaunu citu skolu skolotāju un skolēnu prezentētu ideju.

Lai iesaistītos, Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs piedāvā izvēles iespējas:

1. Individuālu skolotāju metodisko ideju apmaiņa

Pasākuma laikā notiks ideju apmaiņas izstāde, kurā skolotāji prezentēs savu inovatīvo metodisko ideju - plakātā, video, foto, nodarbības plānā vai citās formās.  Lai pieteiktos, jāiesūta savas idejas apraksts, ar kuru pasākumā piedalīsieties ideju apmaiņā.

2. Skolu komandu darbstacija un konkurss

Pasākuma laikā skolas komandas skolēni citu skolu skolēniem vadīs darbstaciju "Interesanti par dabaszinātnēm un matemātiku". Darbstacijas mērķis ir prezentēt kādu no atraktīvākajām metodēm, kā skolā saistošā veidā mācās dabaszinātnes un matemātiku, lai savstarpēji popularizētu labo pieredzi. Kopējais darbības laiks katrai no komandām – 30 minūtes, kurās skolēni aicināti izstrādāto darbstaciju atkārtot vismaz 3 reizes. Darbstaciju mājās iepriekš kopīgi izstrādā visa skolas komanda (trīs 7. – 9. klases skolēni un 2 skolotāji).

Lai piedalītos ar savu darbstaciju, jāiesūta 7. – 9. klašu skolēnu izstrādātu elektronisku plakātu par tēmu „Mūsu skolā mācīties dabaszinātnes un matemātiku ir interesanti!”.

Skolas komandas papildus iespēja ir piedalīties aizraujošā konkursā, kurā visa komanda kopīgi risinās dažādus radošus uzdevumus.

Kad un kā jāpiesaka dalība pasākumā?

Pieteikums un skolēnu izstrādātais plakāts jāiesūta līdz 2012.gada 10.decembrim. Materiāli jāsūta uz Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ! Dalībnieku skaits – ierobežots.

Aktīvākajiem skolotājiem ir iespēja gan piedalīties ar savu pieredzes materiālu, gan arī izveidot savas skolas komandu.

Pieteikuma veidlapa individuālajai skolotāju ideju apmaiņai.

Pieteikuma veidlapa skolu komandu darbstacijām un konkursam 

Lasīts 1382 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 28 novembris 2012 22:41
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Aicina matemātikas un dabaszinātņu skolotājus dalīties ar idejām par atraktīvu mācīšanu