Aicina iepazīt Zemes dzīļu bagātības – ģipšakmeni

Jauna ekspozīcija “Zemes dzīļu bagātības Latvijā: ģipšakmens” no Latvijas Universitātes (LU) Muzeja Ģeoloģijas kolekciju krājuma apskatāma LU Akadēmiskā centra Dabas mājā Torņakalnā, Jelgavas ielā 1.

Dabas mājas 2. stāva gaitenī pie 225. auditorijas apskatāma LU Muzeja darbinieku veidota ekspozīcija, kas rāda nozīmīgu dabas resursu, vienu no Zemes dzīļu bagātībām Latvijā - ģipšakmeni. Vērtīgo derīgo izrakteni pēta ne tikai Latvijas ģeologi praktiķi, bet arī LU zinātnieki un studējošie - nākamie nozares speciālisti.

Latvijas ģipšakmeni atklāja jau pirms 400 gadiem un arī mūsdienās sekmīgi iegūst, lai izgatavotu būvmateriālus. Ģipšakmens daudzveidību visbagātākajās devona laikmeta Salaspils svītas kvalitatīvā ģipša iegulās ikviens var saskatīt un novērtēt eksponētajos objektos. Lielākā daļa no ģipšakmens paraugiem, kuri saglabāti LU Muzeja Ģeoloģijas kolekciju krājumā iegūti, pateicoties LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pasniedzēju un studentu vākumiem, kā arī dāvinājumiem.

Ekspozīciju papildina LU Muzeja izdotais buklets, kurā var rast detalizētāku aprakstu par daudziem atšķirīgajiem Latvijas atradnēs iegūstamajiem un ekspozīcijā redzamajiem ģipšakmens paveidiem.

Ekspozīcija “Zemes dzīļu bagātības Latvijā: ģipšakmens” LU Akadēmiskā centra Dabas mājā Torņakalnā, Jelgavas ielā 1.

Papildus informācija un konsultācijas par ekspozīciju: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ekskursijām un nodarbībām LU Muzeja Ģeoloģijas kolekcijās Kronvalda bulv.4, Rīgā pieteikties: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lasīts 369 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 08 oktobris 2020 08:26
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Aicina iepazīt Zemes dzīļu bagātības – ģipšakmeni