RTU Domus Auditorialis būs aplūkojama izstāde “Zinātne Latvijai 2023”

No 5. līdz 25. aprīlim RTU auditoriju mājā “Domus Auditorialis” būs izstāde “Zinātne Latvijai 2023”, kas vēsta par divpadsmit Latvijas un diasporas zinātniekiem un zinātniecēm.

Visi interesenti ir aicināti apmeklēt izstādes atklāšanu 2023. gada 5. aprīlī plkst. 10.00 Domus Auditorialis, Zunda krastmalā 8.

No RTU izstādē pārstāvēti divi jaunie zinātnieki: Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimērmateriālu institūta pētniece un doktorante Anda Barkāne, kā arī RTU un Latvijas Universitātes (LU) studiju programmas “Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas” doktorantūras students un Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) pētnieks Kristaps Paļskis.

Izglītības un zinātnes ministrijas veidotajā izstādē varēs ne tikai aplūkot jauno zinātnieku portretus, bet arī ar QR koda palīdzību savā viedtālrunī vai citā mobilajā ierīcē noskatīties trīs minūšu garu video stāstu par katru no pētniekiem, tā uzzinot vairāk gan par pašu zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari.

“Izstāde ļaus plašākai sabiedrībai – mūsu studentiem, darbiniekiem un  viesiem – iepazīt Latvijas jaunos pētniekus un viņu darbu dažādajās zinātnes jomās. Iespējams, kādu šīs izstādes apmeklējums iedvesmos zinātni izvēlēties par savu ceļu. Mēs lepojamies ar RTU jauno zinātnieku sasniegumiem Latvijas un starptautiskajā līmenī. Šāda nonākšana sabiedrības redzeslokā ir ļoti laba motivācija jaunajiem zinātniekiem, lai saprastu, ka viņi nākotnē var attīstīt savu zinātnes virzienu un strādāt universitātē, kā arī tas, savā ziņā, ir avanss darbam, ko viņi nākotnē veiks zinātnes vārdā,” atzīmē RTU rektors Tālis Juhna.

RTU Zinātņu prorektora dienests

Lasīts 396 reizes
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi RTU Domus Auditorialis būs aplūkojama izstāde “Zinātne Latvijai 2023”