Svētdiena, 23 jūnijs 2024 12:29

Amatu pametusi Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore

Dita Traidās pametusi līdz šim vadīto Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA). Skaidrojot aiziešanas iemeslu, Traidās aģentūrai LETA sacīja, ka amatu pametusi pēc abpusējas vienošanās ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu ("Jaunā Vienotība"), citstarp tāpēc, ka tuvojas pensionēšanās vecuma slieksnis.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) paziņoja par ieceri apvienot VIAA, Valsts izglītības satura centru un Latviešu valodas aģentūru vienā iestādē, kuru sauktu Valsts izglītības satura un inovāciju aģentūra (VISIA).

Traidās atteicās komentēt, vai plānotā iestāžu apvienošana varētu būt iemesls, kāpēc puses vienojās par darba attiecību pārtraukšanu. "Mēs [ar izglītības un zinātnes ministri] nepārrunājām šādu aspektu. Mēs pārrunājām vairāk par to, kas ir paveikts un kur šo pieredzi tālāk var izmantot," sacīja Traidās.

Viņa saredz "zināmus ieguvumus" no iestāžu apvienošanas, vienlaikus pieļauj, ka varētu ciest atbalsta funkcijas un "process var kļūt garāks, komplicētāks".

IZM aģentūrai LETA apstiprināja, ka darba tiesiskās attiecības ar Traidās pārtrauktas pēc savstarpējās vienošanās. Ministrija izsaka pateicību Traidās par viņas ilggadējo ieguldījumu VIAA attīstībā un Eiropas Savienības programmu, projektu un iniciatīvu īstenošanā un uzraudzībā.

Traidās kopš 2010. gada ir Latvijas oficiālā pārstāve Eiropas valstu asociācijā "WorldSkills Europe", bet kopš 2011. gada – Starptautiskajā asociācijā "WorldSkills International". Ieņēmusi arī "WorldSkills" prezidentes un valdes priekšsēdētājas amatu.

Traidās apņēmusies turpināt pārstāvēt Latviju minētajās asociācijās. Tāpat viņa plāno strādāt par eksperti nacionālā un starptautiskā līmenī.

VIAA direktores pienākumus šobrīd pilda Finanšu departamenta direktore Kristīne Fortiņa.

Lasīts 46 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 23 jūnijs 2024 12:39
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Amatu pametusi Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore