Sestdiena, 15 marts 2014 19:43

Aicina iesaistīties ANO izsludinātā Starptautiskā Kristalogrāfijas gada pasākumos

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerāla Asambleja 2014. gadu ir pasludinājusi par Starptautisko Kristalogrāfijas gadu. Kristalogrāfija ir zinātne, kas pēta cietvielu atomu izkārtojumu un tā caurvij mūsu ikdienu un tiek pielietota, jaunu produktu izstrādē un ražošanā dažādās jomās - pārtikas, aeronautikas, mašīnbūves, kosmētikas, farmācijas un kalnrūpniecības nozarēs.

Starptautiskā Kristalogrāfijas gada mērķis ir vairot sabiedrības izpratni par kristalogrāfiju un tās nozīmi tehnoloģiju izstrādē un sabiedrības attīstībā, atbalstīt starptautisko zinātnisko sadarbību un veicināt izglītību un pētniecību kristalogrāfijas nozarē. Šogad tiks rīkotas dažādas izstādes, konferences un praktiskie demonstrējumi.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (UNESCO LNK) aicina izglītības, kultūras, vides aizsardzības iestādes, valsts pārvaldes institūcijas, zinātnes un pētniecības centrus un nevalstiskās organizācijas 2014. gadā organizēt dažādus pasākumus, rīkot akcijas un atbalstīt zinātniskos pētījumus, plānot tematiskas mācību stundas un citas aktivitātes Starptautiskā Kristalogrāfijas gada ietvaros. Aicinām informēt (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ) un iesaistīt arī UNESCO LNK Starptautiskajam Kristalogrāfijas gadam plānotajās aktivitātēs, tādējādi nodrošinot vienotu informācijas apmaiņu par gada ietvaros notiekošajiem pasākumiem, kā arī paplašinot gada norisēs iesaistīto cilvēku loku un izkopjot savstarpējo sadarbību dažādu institūciju starpā.
 
Papildu informācija par Starptautisko Kristalogrāfijas gadu pieejama vietnē www.iycr2014.org/home

Lasīts 1528 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 27 aprīlis 2014 13:00
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Aicina iesaistīties ANO izsludinātā Starptautiskā Kristalogrāfijas gada pasākumos