Redaktora sleja

Vietnes “Ķīmijas skolotājs” (www.kimijas-sk.lv) saturs ir vērsts šaurai mērķu auditorijai, un parasti publikācijām tanī seko tikai ķīmijas skolotāju atsauces vai komentāri.

Tas, ka uz vienu pārpublicēto rakstu sadaļā “Viedokļi” noreaģēja arī citas – ar skolotāja darbu tiešā veidā nesaistās – personas, liecina par to, ka vairāki skolotāju skarbi viedokļi, kuri atrodami raksta materiālā, izkustinājuši “purvu” un zināmā mērā trāpījuši desmitniekā. Mājas lapas redaktoram sakarā ar dažu personu nervozo reakciju arī ir ko teikt.

1. No cienījamā LU profesora kunga puses mēģinājums Facebook ieviest cenzūru, pašam būdams materiāli ieinteresētai personai, maigi sākot, izskatās ne īpaši ētiski.

2. Nav noslēpums, ka brīvajā sabiedrībā “visi zina, ka pareizi jāārstē, jāmāca un jāpārvalda valsti”. No šī skatpunkta kā dīvains neizskatās arī sabiedriskās ēdināšanas jomas speciālista mēģinājums noreaģēt uz publikācijā izskanējušiem skolotāju viedokļiem. Izraisa nožēlu tikai tas, ka šīm cilvēkam no smadzeņu daļas, kurai vajadzētu atbildēt par kādu izpratni par noritējušiem procesiem un kopējo situāciju pamatizglītības un vidējās izglītības jomā, neizdevās izvilkt kaut ko tādu, ko būtu iespējams uzskatīt par kaut cik loģisku un pamatotu viedokli par izglītības darbinieku izteicieniem, kas ir atrodami šajā publikācijā. Tanī vietā izskanējuši ideoloģiskie štampi, uz kuriem balstoties, nav iespējams izvērst kādu - kaut cik konstruktīvu - diskusiju.

Mihails Gorskis

Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Redaktora sleja Vietnes redaktora replika