2016.03.23. Tuvojas Latvijas 40. skolēnu zinātniskā konference

Skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība Latvijā aktīvi notiek jau vairākus gadu desmitus, un tā tiek īstenota kā vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu interešu izglītība. Pētnieciskos darbus izstrādā vecāko klašu skolēni, un ik gadu valsts skolēnu zinātniskajai konferencei tiek ieteikti ap 400 darbu.

Kopš 1999. gada Latvijas skolēni piedalās Eiropas Savienības Jauno zinātnieku konkursā, kurš katru gadu notiek kādā no Eiropas valstīm. Latvijas skolēnu pētnieciskie darbi ir guvuši augstu novērtējumu ne tikai šajā prestižajā konkursā, bet arī starptautiskajās Milset (Starptautiskā kustība brīvā laika aktivitātēm zinātnē un tehnoloģijā) zinātnes izstādēs. 
Latvijas 40. skolēnu zinātniskā konference notiks Latvijas Universitātē, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas Tehniskajā universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē no 2016.gada 23. līdz 24. aprīlim. 
Konferences atklāšana notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 23. aprīlī plkst.10.00.
22. aprīlī notiks fizikas, ķīmijas, bioloģijas, inženierzinātņu un veselības sekciju darbu izstādes, kurās darbi tiks eksponēti stendos. Konferences dalībniekus ar stendiem nodrošina pasākuma organizatori. Skolēni izgatavo tikai plakātus.

  • Ķīmijas sekcijā plakāta izmērs izvietošanai uz stenda – A0, vertikāli. Ja uz stenda izvietojamais materiāls sastāv no vairākiem plakātiem, to kopējais izmērs nedrīkst pārsniegt A0 izmēru. Visi skolēni, kuru darbi būs pieteikti valsts mēroga konferencei ķīmijā, tiks aicināti prezentēt savus pētnieciskos darbus. Skolēniem jāierodas izstādīt savus darbus 22.aprīlī līdz plkst.13.30 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Torņakalnā, Jelgavas ielā 1. No plkst.14.00 līdz 17.00 izstādi apmeklēs skolēni, skolotāji un studenti, kuriem būs iespēja tikties ar darbu autoriem. 23.aprīlī skolēnu pētnieciskos darbus vērtēs žūrija.

M.Kalniņa

Paraugs plakāta noformēšanai [PPT]

Lasīts 1511 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 23 marts 2016 22:40
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Skolēnu pētnieciskā darbība 2016.03.23. Tuvojas Latvijas 40. skolēnu zinātniskā konference