Otrdiena, 24 marts 2015 09:15

2015.03.24. Noslēdzies Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkurss

2015. gada 20. martā Daugavpils Universitātē pulcējās Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu labāko zinātniski pētniecisko darbu autori, lai prezentētu savus pētījumus.

Konferenci atklāja Daugavpils Universitātes Zinātņu prorektore, asociētā profesore Inese Kokina, sveicot visus zinātniski pētniecisko darbu autorus Daugavpils Universitātē. I.Kokina apsveica skolēnus un skolotājus zinātnes svētkos, kā arī pateicās visiem par ieguldīto darbu un veiktajiem pētījumiem, novēlēja skolēniem neuztraukties un prezentēt savu veikumu droši un ar pārliecību.

Konferences dalībniekus uzrunāja arī Daugavpils pilsētas domes Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova. M.Isupova novēlēja zinātniski pētniecisko darbu autoriem būt drošiem, uzrādīt augstus zinātniskos rezultātus ne tikai Latgales mēroga konferencē, bet arī Latvijas un pasaules līmeņa zinātniski pētniecisko darbu konkursā.

Skolēnus un skolotājus svētkos ar muzikālu priekšnesumu sveica Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslas fakultātes studente Lidija Breska.

Atklāšanas pasākuma noslēgumā konferences organizētāji izteica pateicību skolām un skolotājiem par atbalstu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu sagatavošanā. Pēc pasākuma atklāšanas darbs turpinājās 24 sekcijās, kurās skolēni ar pārliecību un entuziasmu aizstāvēja savus zinātniski pētnieciskos darbus un atbildēja uz ekspertu komisijas jautājumiem.

Arī šogad skolēni savos darbos atspoguļoja pētījumus par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem, piemēram, Jauniešu informētība par ģenētiski modificētu organismu izmantošanu pārtikā, to ietekmi uz cilvēka veselību;  Biomasas kā alternatīvā kurināmā izmantošana apkurē; Kādu ūdeni dzeram?; Tūrisma maršruti Lubāna ezera apkārtnē;Daudzaģentu robotizēto sistēmu pielietošanas iespējas;  Pensiju sistēmas iespējas Latvijā. Stereotipi un realitāte; Politisko partiju ideoloģiju veidošanās 12. Saeimas vēlēšanu aspektā; Skolotājs un skolēns 21.gadsimtā; Gajovas ciema Žukovsku dzimtas stāsts; “Instagram” kā mūsdienu sabiedrības atspoguļotājs; Dieva tēla un lirikas varoņa attiecību interpretācija E. Raupa daiļradē utt.

Kopumā konferencē 24 sekcijās tika prezentēti 187 zinātniski pētnieciskie darbi.

Sekcijās pēc visu darbu prezentācijas ekspertu komisijas paziņoja konkursa rezultātus. Katrā nozarē tika sadalītas godalgotās vietas un nosaukti labākie darbi, kuri izvirzīti uz Latvijas 39.skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci - konkursu Rīgā 24. – 26.aprīlī. Kopumā uz  konferenci Rīgā izvirzīti 57 labākie zinātniski pētnieciskie darbi.

Arī šogad konkursa laureātiem (1., 2. un 3 . vietas ieguvējiem) tika pasniegti diplomi, kas sniedz iespēju pretendēt imatrikulācijai ārpus konkursa pilna laika studijām par budžeta finansējumu Daugavpils Universitātes piedāvātajās studiju programmās 2015./2016. studiju gadā, ja ir izpildītas uzņemšanas prasības attiecīgajā programmā un ja budžeta vietas šajā programmā ir paredzētas.

Uz Latvijas 39.skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci - konkursu Rīgā izvirzīto skolēnu ZPD saraksts (PDF, 147 Kb)

Sveicam visus konkursa laureātus un novēlam labus panākumus Latvijas 39. skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē – konkursā Rīgā 24. – 26.aprīlī!

Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci - konkursu organizēja Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi.

 
Papildu informācija:

Zinātņu daļa
Vienības 13, 219. kab.
Daugavpils, LV- 5401
tālrunis: 65425452
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lasīts 1694 reizes
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Skolēnu pētnieciskā darbība 2015.03.24. Noslēdzies Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkurss