2015.03.23. Rīgā risināsies skolēnu zinātniskā konference

Otrdien, 24. martā, plkst. 13.00 Rīgas Franču licejā notiks Rīgas skolēnu zinātniskās konferences svinīgais atklāšanas pasākums, kuru atklās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis. Pasākumā būs atskats uz iepriekšējā mācību gada Latvijas 38. skolēnu zinātniskās konferences rezultātiem un godalgoto darbu vadītāju – pedagogu apbalvošana.

Rīgas skolēnu zinātnisko konferenci rīko, lai sekmētu skolēnu sagatavošanu akadēmiskajām studijām augstskolā un darbībai zinātnē, kā arī veicinātu un ieinteresētu jauniešus nākamās profesijas izvēlē. Zinātniski pētniecisko darbu izstrādes laikā skolēni var iepazīsties ar mūsdienu zinātniskās pētniecības darba būtību, organizāciju un metodēm, apgūt prasmes darbā ar zinātnisko literatūru un aparatūru, kā arī pētījuma gaitā iegūto datu apstrādē un rezultātu analīzē. Turklāt konferences laikā jaunieši gūst pieredzi, kā veiksmīgi aizstāvēt un prezentēt savu zinātnisko darbu.  

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) Skolu nodaļas speciālisti šogad vērtēšanai saņēmuši 358 zinātniski pētnieciskos darbus, kurus iesūtījuši skolēni no  53 Rīgas skolām. Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu recenzēšanā ir iesaistīti 66 recenzenti, no kuriem 20 ir augstskolu pasniedzēji.

Darbs konferencē paredzēts vienlaicīgi 18 komisijās, kurās skolēni darbus aizstāvēs 27 sekcijās atbilstoši zinātnes nozarēm un skolā apgūstamajiem mācību priekšmetiem. Komisijas darbosies piecās Rīgas skolās: Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, Rīgas Franču licejā, Rīgas Kultūru vidusskolā, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā un Āgenskalna Valsts ģimnāzijā. Konferences darba kārtība sekcijās, to norises vieta un laiks pieejams tīmekļa vietnē www.e-skola.lv.

Piektdien, 27. martā plkst. 14.00 Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā notiks konferences noslēguma plenārsēde, kurā apbalvos godalgoto darbu autorus, kā arī tiks demonstrēti komisiju izraudzītie un veiksmīgāk aizstāvētie zinātniski pētnieciskie darbi.

 Programma (58.50 KB)

Papildinformācija: Sandra Upīte - RD IKSD Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības skolu nodaļas galvenā speciāliste, tālr. 67105975, mob. 29484244.

Lasīts 1669 reizes

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Skolēnu pētnieciskā darbība 2015.03.23. Rīgā risināsies skolēnu zinātniskā konference