2015.12.02. Skolēni tiek aicināti pieteikties zinātniski pētniecisko darbu konkursam

Daugavpils Universitāte (DU) un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (turpmāk – DPIP) jau septīto gadu rīko Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursu, kurā aicināti piedalīties 10.–12. klašu skolēni, profesionālo vidusskolu un arodskolu audzēkņi, kuri veikuši pētījumu kādā no zinātnes nozarēm.

Konkurss tiek rīkots ar mērķi padziļināt skolēnu zināšanas dabas, humanitāro, sociālo un inženierzinātņu nozarēs, iepazīstināt skolēnus ar mūsdienu zinātniski pētnieciskā darba tematiku un metodēm, iesaistot skolēnus tiešā pētījuma izstrādē.

Lai piedalītos konkursā, tā dalībnieki tiek aicināti izstrādāt zinātniskos darbus humanitāro, sociālo, dabaszinātņu vai inženierzinātņu jomās, iesniegt tos izvērtēšanai skolā. Skolas organizē skolēnu zinātniski pētniecisko darbu izvērtēšanu skolās un izvirza labākos darbus uz reģionālo konferenci līdz 2016. gada 25. februārim (pasta zīmogs).

ZPD nolikums 2016.gadā (PDF, 1.6 Mb)

Labākie darbi, kurus pēc izvērtēšanas noteiks ekspertu komisija, tiks izvirzīti dalībai Reģionālajā konferencē, kas norisināsies 2016. gada 18. martā DU. 
Konferencē darbi tiks prezentēti vairākās sekcijās: astronomijas, bioloģijas, cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes un vēstures, ekonomikas, filozofijas, fizikas, informātikas, kulturoloģijas, latviešu literatūras zinātnes un vēstures, latviešu valodniecības, matemātikas, mākslas zinātnes, pedagoģijas, politoloģijas, psiholoģijas, socioloģijas, tieslietu, veselības zinātnes, vēstures un kultūrvēsturiskā mantojuma, zemes zinātnes un ekonomiskās ģeogrāfijas, ķīmijas, vides zinātnes, inženierzinātnes.

Izstrādājot zinātniski pētniecisko darbu, lūdzam ņemt vērā Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības nolikumu, kā arī Valsts izglītības satura centra (VISC) ieteikumus un vadlīnijasskolēnu zinātniski pētniecisko darbu izstrādāšanai katrā jomā un Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu bioloģijā, ķīmijā, fizikā, astronomijā inženierzinātnēs, vides zinātnē, ģeogrāfijā un zemes zinātnē struktūras un noformējuma prasības .

Visi konkursa dalībnieki saņems DU pateicības un laureāti – diplomus un atzinības. Konkursa laureāti (1., 2. un 3.vietas ieguvēji) var pretendēt imatrikulācijai ārpus konkursa pilna laika studijām par budžeta finansējumu DU piedāvātajās studiju programmās 2016./2017. studiju gadā, ja ir izpildītas uzņemšanas prasības attiecīgajā programmā un ja budžeta vietas šajā programmā ir paredzētas. 
Labākie reģionālās konferences darbi tiks izvirzīti uz valsts konferenci, kura no 2016. gada 22. aprīļa līdz 24. aprīlim notiks Rīgā.


Papildus informācija:
DU Zinātņu daļa
t.: 65425452
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lasīts 1281 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 02 decembris 2015 21:03
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Skolēnu pētnieciskā darbība 2015.12.02. Skolēni tiek aicināti pieteikties zinātniski pētniecisko darbu konkursam