Andris Upenieks: "Kompetenču pieeja izglītībā" ir plaģiātiskas humpalas...

Nevis pašu atklājumi, bet steigā pārrakstītas, norakstītas, nošpikotas un slikti tulkotas, nekam nederīgas vecišķas parpalas - hibrīdvalodā, kuru nesaprot neviens. Ja to saku es, tad esmu skandālists. Bet to pašu pauž arī izcilais pedagogs, profesors Andris Broks, LU Ķīmiskās fizikas institūta vadošais pētnieks Juris Dzelme.

Andris Broks: „Valsts ir izlaidusi no rokām skolotāju sagatavošanu. Manuprāt, projekta mācību satura ieviesēja Zane Oliņa no ASV ir atvedusi humpalas. Lielās idejas (angļu val. big idea) ir steigā pārrakstītas un slikti tulkotas. Rodas iespaids, ka pašiem galvā ir ķite. Latviešu valodā ievazā svešvārdus, angļu valodas vārdus, tiek radīta īpatnē­ja hibrīdvaloda, tādēļ runāto un rakstīto nesaprot ne skolotāji, ne vecāki.

Māc šaubas, vai Latvijā saprotam, ko runājam un domājam. Par izglītības ekspertu var kļūt ikviens, amerikāņiem jau vairs nav skolotāju, bet ir instruktori, aģenti. Mēs steidzamies globalizēties, bet ne paši attīstīties – un zaudējam sevi...”

Juris Dzelme: "Ir nepieciešama izglītības vadība un cilvēks, kas to īsteno, bet pieminētais projekts ir slikti vadīts. Laikam jau nauda smaržo…”

DISKUSIJA

Iveta Ratinika Man ar tā šķiet.

Dace Judina-Nīmane Precīzi.

Sandra Vensko Jā.

Didzis Zīraps Desmitniekā!

Gina Vieglina Tà ir

Artūrs Reiniks Uz skolām tiek atsūtīti materiāli ar gramatiskām aplamībām...tādas lūk IM kompetences

Iveta Ratinika Jā, valoda cietīs visvairāk

Artūrs Reiniks p.s.-domāju,ka tajā brīdī,kad šim kompetenču pasākumam atvēlētā nauda būs veiksmīgi apgūta,tad šis "kompetenču"burbulis vienkārši pārplīsīs kā nebijis.Kādreiz LM dabūja eur 20000000 dzimumu līdztiesībai,naudu apguva,un stāsts beidzās.Viss ļoti vienkārši.

Lāsma Pati Piekrītu!

Gita Andersone Pilnībā pievienojos rakstītajam!

Andris Green Arī izglītībā iezadzies OIK!

Andris Upenieks Kapitālisms. Morāles vietā nauda...

Ul Dze Komunisms. Morāles vietā gulags...

Iveta Stnbrg Varbūt tomēr ir cerība, ka mūsu skolotāji paņems un ieviesīs to labāko no visām t.s. kompetenču idejām? Pašiem jābūt gudriem, ko mums vajag un kas "pie kājas" ...

Dace Judina-Nīmane Klanīšanās izslēdz patstāvīgu domāšanu.

Neila Krave Dace Judina-Nīmane Kas Jums liek klanīties?

Vineta Rungaine Jirgenson Labi! Visi zinām, ka purvs! Vai kāds arī zina, kā šo murgu apturēt? Reāli un pavisam?! Jo runāšana riņķī apkārt, fb un tviterī nepalīdzēs.

Dace Judina-Nīmane Kamēr turpināsies bābiska matu skaldīšana, smaidīšana tiekoties un cirvja turēšana aiz muguras, - nemainīsies nekas.

Vineta Rungaine Jirgenson Iveta Stnbrg  Varbūt nevajag "paņemt to labāko", bet apturēt to neprātu! Redz, tā jau ir tā nelaime -daži pamuļķi ministrijā apgūst naudu, bet visa lielā skolotāju armija tikai vārgi pīkst un smaida. Jo tie ministrijā taču ir kungi! Vēl tik cepuri kautrīgi rokās jāņurca, celīšos jāiesēžas, galva pleciņos jāierauj :"Jā, kungs! Labi kungs! Bet varbūt... Jā, kungs! Kā teiksit, kungs!" 

Atvainojiet, aizrāvos ar ainiņu buršanu! Tieši tādi man šobrīd rādās tie, kuri var šo neprātu apturēt! Tikai vai grib?

Laura Lauberga Nikolova Skolotāji ir pieraduši, ka netiek uzklausīti. Pēdējos 30 gados skolotājus neviens nekad nav uzklausījis vai kaut vai konsultējies pieklājības pēc... Un, jā, skolotāji ir ieņēmuši pozīciju “Jā, kungs”, jo visiem ir taisnība un tiesības, bet tikai ne skolotājiem.

Andris Upenieks Laura Lauberga Nikolova Rūgta, bet patiesība...

Ruta Zimnoha Un seminārā par kompetencēm saka, ka citas valstis secinājuši, ka šis viss īsti nedarbojas, taču mums vajag 

Vineta Preisa Var jau mēģināt un zinātniski pamatot, ka arī mašīnu var darbināt ar dubļiem un olas cept ledusskapī, tikai šīs muļķības ātrāk taptu redzamas. Bet paies gadi, līdz redzēs to postu, kas būs ar bērniem sadarīts, ja šos murgus mēģinās ieviest :(

Artūrs Reiniks Nesen skolu vadītājiem bija cits seminārs,kur tika minēts,ka LIELĀKĀ(!!!) daļa pedagogu ir PAR kompetencēm.

Vineta Preisa Kas tiek aprobēts? Jaunā satura nav, skolas un klases vēl nav iekārtotas tā, lai kaut ko aprobētu, iekļaujošā sistēma, kad kopā mācīsies garīgie invalīdi, huligāni, parastie un apdāvinātie, arī vēl nav. Jauno superskolotāju nav, jo strādā vēl vecie. Kas tad vispār ir, ko aprobēt? Tur aprobē vien piešķirtos līdzekļus un tos nevar smādēt un teikt, ka slikti!

Andris Upenieks Tieši tā. Visas bijušās aprobācijas par labu atzinušas gana dumjību, piemēram, brīvo izvēli, kurus priekšmetus mācīties, kurus ne... Sociologu, politologu, saociālantropologu vesela pārprodukcijas armija, bet tāda, kas skolā mācīto fiziku mācētu arī mājās, nav... Un lampiņu ieskrūvē vecmāmiņa, bet apkures katla manometrus, termometrus uzmana vectēvs, kas zina, kāpēc katli mēdz uziet gaisā., ja nezina fiziku...

Dace Judina-Nīmane Andris Upenieks Nuja, jo vectētiņu un vecmāmiņu mācīja tie "vecie učuki", kas lika mācīties un pieprasīja zināt..!

Andris Upenieks Dace Judina-Nīmane Tieši tā!

Andris Green Impoteņču pieeja izglītībai lemta impotencei!

Ligita Podāne Esmu par pārmaiņām!!! Bet ne sasteigtām, špikotām, nepārdomātām, mums nepiemērotām... Protams kāds grib nopelnīt, bet ierindas skolotājs kā vienmēr 'RUKĀ KĀ MĀK'! un nodrošina valsti ar ienākuma maksājumiem

Iveta Moiseja Precīzi

Elvīra Broka Pilnīgi piekrītu! 2008.gada tulkoti novecojuši materiāli! Kursos izbaudīju to bezjējīgo pielietojumu! Tikai nesaprotu, kāpēc nelietderīgi jātērē skolotāju laiks, it kā mums nebūtu ko darīt! Un ja kursu vadītāju atbilde uz jautājumu "Ko teikt vecākiem, kas ir tās jaunās kompetenced? Atbilde bija - "Jūs taču pedagogi - izdomājiet!" Tad komentāri lieki

Andris Upenieks Tad tos 14miljonus jāsaņem skolotājiem: viņi izstrēbs jebkuru pajoliņu putru, bet nauda ripos pajoliņu kabatās..

Andris Upenieks Visa jēga ir tāda - mācīties, zināt, prast un prast apieties ar savu izglītību, viss pārējais ir muldēšana par muldēšanu...

Linda Mellenberga Visi saprot un pauž ka nav īsti pareizi. Bet neviens neieklausaas!

Ruta Zimnoha :) Man vislabāk patīk fráze: Ja jūs teiksiet bērniem, ka konkrētajā nodarbībā viņš iemācīsies, apgūs vai pēc tās zinās, tas liecinās, ka esat iesīkstējis un neejat līdzi laikam. Jūsu terminiem jābūt pratīs un varēs. 

Diāna Hristenko Piekrītu! 100%

Agita Šulca Skumji, bet jāpiekrīt...

Vera Poriņa +100!

Baiba Paegle Personīgi man Zane Oliņa pamatīgu pliķi iecirta jau tad, kad uz urrā gāja vaļā "Iespējamā misija" - tātad es kā diplomēts pedagogs esmu švakāks par nediplomēto. Ne visi kolēģi piekrita manam sašutumam par šīs "misijas" murgu. Nu, lūk, rezultāts! Saņema...Еще

Andris Upenieks "Tiešajā runā" Oliņa tarkšķēja aizgūtēm raiti, tukši, viņas pašas vārdiem sakot, "jēgpilni", bet nesakarīgi, bez mazākām kompetences pazīmēm.. Ja kundzīti noliktu 30 skolēnu (ne izglītojamo) priekšā, iznestu laukā ar visu krēslu...

Artūrs Reiniks Andris Upenieks Man gadus atpakaļ bija iespēja redzēt, kā kādas metodikas autore, reaģējot uz mūsu neapmierinātību ar viņas gara darbu, apsolījās pati parādīt praksē, kā pareizi jāvada mācību stunda. Rezultāts - pilnīga BLAMĀŽA.

Ul Dze Piebilde varbūt šķitīs nevietā, bet... Pārāk bieži diplomētie atklāti un rupji atkratās no jebkādas atbildības visu nogrūžot uz nediplomēto vecāku galvām. Varbūt tas ir viens no iemesliem šībrīža jezgas?

Andris Upenieks Ul Dze Vecāku un skolotāju pleciem.... Par bērniem neviens nedomā... Ja reiz augšas teica, ka no 6 gadiem skolā, tad tā arī būs, bet apakšas aprobežojas ar parakstiņu vākšanu? Jo tas ir ieēķināts 14miljonu kontekstā. 

Edite Gorbatenko No vilka muksi, lacim nagos ieskriesi. To tagad visi tur augsa nu looti centigi dara. Sakot ka to ka arstiem jaruna nu angliski un beidzot ar izglitibu. Nu nu . Vecais labais teiciens strada.

Dace Bērziņa 100% patiesi!

Armands Kravalis Fakts ir tāds, ka latviešu valodu jau tagad māca ar otrās valodas pasniegšanas metodēm. Kur nacionālie, ka pieļauj, ka latviešu valoda šādi tiek diskriminēta?

Marija Kozlova Cik patiesi!!!!

Jolanta Lamstere Patiesi un ļoti skumji.

Andris Upenieks Kad ekononomiskā un profesionālā cīņa nesekmīga, tai jākļūst politiskai. Atmetot sīkumainas pretenzijas vienam pret otru, jāapvienojas skolotājiem, vecākiem, vecvecākiem. Tas būs milzīgs politisks spēks, kas ievērojami iespaidos Saeimas vēlēšanu rezultātus, jo ar reformu ākstībām neapmierināti arī citi sabiedrības slāņi. Ir jāapvienojas, jāizvirza konkrētas prasības politiskām partijām ar skaidru vēstījumu: ja kāds no viņiem sakarīgu izglītību prasošos neatbalsta, tad par tiem nav jābalso! Vai arī jābalso par partiju, kas šīs prasības apņemas pildīt. Demokrātija nav tikai brīvība, izvēle, tā visos laikos bijusi organizēta cīņa par savām tiesībām.

Sergey Bratarchuk Ir lielā pārliecība, kā šai reformāi būs tads pats rezultāts, kā pirms tam bija
1) fizkā jābūt obligāts eksāmens
2) Pedagogu kvalifikācijas pakāpes
3) datorika 1.-9.

IZM kā pērtiķis ar granātu

 

Avots: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009465128864 

 

 

Lasīts 2999 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 18 marts 2018 12:32
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi Andris Upenieks: "Kompetenču pieeja izglītībā" ir plaģiātiskas humpalas...