"Pedagogu vidū novērojama trauksme." Eksperti brīdina, ka tuvojas mirklis lemt par attālinātām mācībām

Pagājušas divas nedēļas, kopš skolēni atgriezušies mācību iestādēs no ziemas brīvlaika. Līdz ar atgriešanos klātienes mācībās arī koronavīrusa izplatība pamatīgi augusi - palielinās inficēto vai kontaktpersonas statusu ieguvušo bērnu skaits, otrdien, 18. janvārī, ziņo LTV raidījums "Rīta panorāma".

Ziņu medijs "Apollo.lv" sazinājās ar vairākiem ekspertiem, lai noskaidro, vai, viņuprāt, nepieciešams pāriet uz attālinātām mācībām.

Nedēļā no 10. līdz 14. janvārim visvairāk attālināti mācījās Rīgas un Daugavpils valstpilsētas skolu skolēni, sasniedzot gandrīz sešus procentus no visiem pamatizglītības ieguvējiem, mikroblogošanas vietnē "Twitter" otrdien, 18. janvārī, informē Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP). Vairāki "Apollo.lv" uzrunātie eksperti komentē klātienes mācību procesu.

"Pedagogu vidū novērojama trauksme, un šobrīd ir ļoti grūti nodrošināt kvalitatīvu mācību procesu", atklāj Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) valdes priekšsēdētājs Rūdolfs Kalvāns.

Proti, vienlīdz kvalitatīvi strādāt ar jauniešiem, kuri atrodas klasē, un vienlaicīgi nodrošināt to pašu arī tiem, kuri savukārt atrodas mājās, jo ir kontaktpersonas.

Ja pirms tam individuālos gadījumos bija iespējams to izdarīt, tad šobrīd tas ir tik lielā masveidā, ka kļūst gandrīz vai neiespējami to normāli nodrošināt."

Kalvāns min, ka slimības uztvere, protams, ir individuāla, taču trauksme Latvijā kopumā noteikti ir palielinājusies, ņemot vērā pēdējo mēnešu notikumus.

"Es domāju, ka vēl nav pienācis brīdis lemt par attālināta mācību procesa startu. Taču diemžēl jāatzīst, ka šis mirklis tuvojas," atzīst Kalvāns.

Elizabete Ronija Dreimane Ziņu redaktore, žurnāliste

Monta Kučinska, topošā žurnāliste

Lasīts 288 reizes
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi "Pedagogu vidū novērojama trauksme." Eksperti brīdina, ka tuvojas mirklis lemt par attālinātām mācībām