Inga Vanaga: Nav pieļaujams, ka prasa reformu, bet neiedod nepieciešamos resursus. Tas ir jāpārtrauc!

“Nozare kopumā ir atvērta pārmaiņām,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atzīmēja Inga Vanaga, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja.

Taču ar to nepietiek. Sociālā dialoga ietvaros tās dzirksteles veidojas, jo “diemžēl nacionālā līmenī mēs esam spiesti uzvesties kā boksa ringā” – nemitīgi ir jāpierāda, ka gan pedagogi, gan tehniskie darbinieki, gan zinātnieki ir gatavi šīm pārmaiņām, taču lai neprasa to darīt ar nepietiekamiem resursiem.

Piemēram, ja tas ir jaunais saturs, tad nav pietiekami kvalitatīvi mācību līdzekļi. Vai, ja ir runa par bērnu ar speciālām vajadzībām integrēšanu skolās – kur ir atbalsta personāls, kur ir pielāgoti mācību līdzekļi, kur ir infrastruktūra?

Tāpat, runājot par jauno saturu, pedagogiem nepietiek laika visiem pienākumiem, slodze ir pārāk liela – lai sagatavotos mācību stundām un labotu darbus, atliek tikai dažas minūtes.

Tas ir līdzīgi kā jebkurā citā profesijā, kad pasaka, ka jāsasniedz noteikts mērķis, bet resursus tam nenodrošina, piemēram, pavāram neiedod produktus, lai pagatavotu maltīti, vai šoferim iedod mašīnu ar trīs pilnām riepām un pusi bākas degvielas, kas visam ceļam nepietiek.

“Tas nav pieļaujams, ka prasa reformu, un ir jaunas reformas, bet neiedod nepieciešamos resursus, līdzekļus, lai to var tiešām pilnvērtīgi izdarīt, un tas ir jāpārtrauc. Tas vienreiz pa visām reizēm jāpārtrauc!” Vanaga uzsver.

Lasīts 557 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 08 maijs 2022 08:13
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi Inga Vanaga: Nav pieļaujams, ka prasa reformu, bet neiedod nepieciešamos resursus. Tas ir jāpārtrauc!